Reklam
Reklam
Reklam
İZMİR KAZANI

İZMİR KAZANI


Kazanda Kaynayanlar

28 Ağustos 2019 - 13:17 - Güncelleme: 28 Ağustos 2019 - 14:22

*Ak Parti’de İzmir İl eski Başkanları bu ara İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ve bakanların İzmir’e gelişlerinde yapılan karşılama törenlerinde çokça görülmeye başladı.

*Aynı zamanda Ak Parti Genel Başkanı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinden ayrılarak yeni parti kurması beklenen isimlerin yaptığı siyasi eleştirilerin ardından dile getirdiği “hainlik” çıkışı sonrası partiyi sosyal medyada sıkça eleştirenler buna son verip, haklarında salladıkları milletvekillerine sahip çıkıp övgü dizer oldular.

*Belediyelerden basın kuruluşlarına servis edilen haberlere bakılırsa İzmir’deki bazı belediye başkanları halen seçildiklerinin farkında değil. Başkancılık oynuyorlar.

*Parti kulislerinde konuşulanlara göre İzmir’deki bazı belediyelerde eşbaşkan sistemi uygulanıyor.

*CHP’de önümüzdeki ay kongre süreci başlıyor. Parti içinde yapılan hazırlıklara bakılırsa süreç mahalle delegeleri seçiminden başlayarak halef-selef belediyelerinin hesaplaşmasına dönecek.

*CHP Genel Merkezi’nin il kongresinin tek adaylı olması için İzmir’e özel ilgisi var. Bu yönde kapalı kapılar ardında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

*CHP’de kongre süreci öncesi yoğun üye kaydı var. Bu üye kayıtları internet ortamından ya da daha önce alınan üye kayıt formu koçanlarıyla yapılıyor. Yapılan üye kayıtları ilçe ve il başkanlığına ulaşmadan doğrudan Ankara’ya gönderiliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum