Reklam
Reklam
Delinin Zoru

Delinin Zoru


AK PARTİ'NİN SANDIK RAPORU

28 Ekim 2015 - 11:47

Es Selamın Aleyküm Sevgili Deliseverler…

Uzun zamandır seçim çalışmaları devam ediyor. Bizler partimiz için çalışırken kim bilir vekil adaylarımız neler yapıyor diyorsunuz değil mi? Sevgili Delisever dostlarım. İşte bu gün bu arkadaşların karnelerine bakacağız.

İzmirimiz 2 bölge biliyorsunuz. Birinci bölgenin başında “Efsane Bakan” diyerek anılan Binali Yıldırım var. Ardından da 12 tane isim var. Bu isimlerin bazılarını teşkilat hiç tanımıyor sevgili kardeşlerim. Zaten alanlarda da bu kardeşlerin esameleri okunmuyor. Bu 12 isim için de sadece 2 isim öne çıkıyor. Evet Vallahi yanlış duymadınız sadece 2 isim. 2. sırada yer alan Teşkilat eski Başkanı Mahmut Atilla Kaya ve 11. Sıra adayı Zerrin Kara.

Mahmut Atilla Kaya maşallah çok sıkı çalışıyor, bol bol ziyaretlerde bulunup vatandaşlar ile bire bir ikna etmeye çalışıyor. Hani bu adam da ben gibi Deli diyeceğim. Kardeşim yerin garanti otur oturduğun yerde ama nerde.

Diğeri ise 11. sırada Zerrin Kara. Vallahi Delisever kardeşlerim bakmayın ufak tefek olduğuna kız zehir zehir. “Gel kız sen Yarımadanın dilinden anlarsın”, “Gel kız sen bu Alsancak ve Sahil Boyunun dilinden anlarsın”, “Gel kız sen Kahramanmaraşlısın kentin dış mahallelerinde Kürt lazım” diyerek çağrıldığı her yere gidiyor maşallah. Kardeşim 4. sıra adayı koymuşsun koskoca İzmir Ticaret Odası’nın uzun yıllar Meclis Başkanlığı görevi yapan Necip Kalkan’ı. Kendisi bir önceki Yerel Seçimlerde Karabağlar Belediye Başkan adayı o bile bu kızdan medet umuyor başkan adayı olduğu kentin dış mahallelerine girerken. Kızda sanırsın 5. sıra adayı ucu ucuna meclise girecek gibi çalışıyor mübarek.

3. Sıra adayından hiç bahsetmeyelim. Maşallah twitter da salladığı küfürler ve İzmirlilere ettiği sözler ile partiye yeterince zarar veriyor. İl yönetiminde yapılan son operasyon ile Aykut Yenice’nin yenilmesinde de başrollerde olan bu zatın uygulamaları zati yeterince fecaat. Birde biz burada yazarak daha fazla oy kaybettirmeyelim Sevgili Delisever dostlarım.

Ak Partimizden kaçan Kürt oylarını kurtarmak için listeye alınan iki isim var. Biri az yukarıda bahsettiğimiz Necip Kalkan, kendi deyimiyle “Beynelmilel aday.” Kendi aday olduğu ilçenin dış mahallelerine giremeyen aday. Bırakın Kürt oylarını getirmek tavır ve sözleri ile bir çok ismi dışarı iten bir çalışma havası var.

5. Sıra Adayı ki kadrolu aday sayılır kendisi. Roman Vatandaşlarımızın temsilcisi olarak listeye giren Cemal Bekle oda CHP’nin adayı Özcan Purçu’nun gölgesinde kalmış durumda. Roman Mahallelerine gidenleriniz varsa göreceğiniz sahne şöyle; duvarlarda Ak Partili Cemal Bekle'nin yırtılan afişleri CHP’li Özcan Purçu’nun 7 Haziran seçimleri öncesi asılan sağlam afişleri.

Zaten 6 ve sonrasının bir icraatını, açıklamasını yada ses getiren bir icraatını ben görmedim. Tövbe günah almayayım. Kentin sağına soluna park ettikleri giydirilmiş araçları var. Onlarda olmasa aday oldukları belli dahi olmayacak. Oysa sevgili Delisever dostlarım hedef olarak koyulan sırada yer alan isimler Mahmut Atilla Kaya ve Zerrin Kara’nın yarısı kadar koştursa Vallahi de Billahi de kazanırlar ama nerde!

2. Bölgede durum birden beter. Tek çalışan teşkilatın beğenmediği ama uzun yıllardır Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar Hanım. Teşkilat üyelerinin adını anarken homurdandığı Nükhet Hanım da olmasa orada çalışan varmı yok mu belli değil. 2 sıra Adayı ve Ahmet Hoca’nın öğrencisi diye kendini pazarlayan Mustafa İbrahim Turhan var ile yok arası. 3. Sıra adayı MKYK’mız Hamza Dağ, Twitter’da attığı hamasi mesajlar kadar çalışsa daha iyi olur şahsen düşüncem bu. 4. Sıra adayı Kerem Ali Sürekli maşallah soyadı gibi sürekli haber mailleri ile gündeme geliyor. Allah var iyi bir basın danışmanı var. O belli. Amaaa birileri milletvekili yada adayı herşeye yorum yapmaz” diye hatırlatsın kendisine. En çok ta Rahmetli Erbakan Hocamızın “Sizi gidi Takiyeciler sizi” diyerek siyaset sözlüğüne soktuğu “Takiyeci” kelimesine uyan tavırlardan kaçınmasını anlatsın. 2. sıradan 5. sıraya indirilen Nesrin Ulema Hanım ise Facebook’ta paylaştığı fotoğraflarla gündemde. Eee kolay değil sevgili Delisever kardeşlerim. Abinizin ettiği 2-3 laf ile cezalandırılınca doğal olarak insandan çalışma şevki kalmıyor. Burada biraz kıpırdayan isim Aliağa eski Belediye Başkanı Tansu Kaya. Özellikle Bakırçay’da çalışmaları önemli. Gençlik Kolları eski Başkanı Bilal Kırkpınar Bayraklı dışında yok. Arkadaş vekillikten çok Bayraklı Belediye Başkan Adayı gibi çalışıyor. Kafasının arkasında bu var çok belli. Sevgili Kırkpınar istersen önce bir partinin fazla vekil çıkarması için çalış sonra Bayraklı Belediye Başkan Adaylığını düşünürsün. O davaya daha çok gün var sevgili kardeşim.

Veysel Güldoğan ise listede olduğuna inanamayanlardan. Listeye isim yazılsın diye yazıldığının kendi de farkında. Zaten Beyefendinin partimizden kazandıkları ile verdikleri arasında dağlar kadar fark var. Eee ne de olsa siyaseti ticareti için yapanlara en net örnek olur kendileri.

Geri kalan ise işte bildiğiniz gibi. Yoklar piyasada. Arkadaşlar alınacak kesin. “Varız çalışıyoruz” diyeceklerdir. Yoklar dememizin sebebi gümbür gümbür çalışmıyorlar. Partiye ek oy getirecek bir çalışmaları yok.

İşte Sevgili Delisever Dostlar bu Ahval ve şerait içinde gidiyor seçime Ak Parti. Gelin durum bu haldeyken "6-6 alacağız" diyenlere inanın. Vallahi benim bu Deli aklım 6-6 yı almıyor. Alan varsa bu deli kulunuza da anlatsın lütfen!