Reklam
Reklam
Delinin Zoru

Delinin Zoru


AKLIMDA DELİ SORULAR!

12 Ağustos 2015 - 01:38 - Güncelleme: 03 Nisan 2017 - 00:20

Es Selamın Aleyküm Sevgili Deliseverler…

Maşallah son günlerde Ak Parti içinden bu deli kardeşinize bi dünya konu aktarılıyor. Bu konuların başını belediyelerdeki durumlar çekiyor. Maşallah hepsi de tek elden çıkmış gibi “Deli Kardeş bu konuyu da sorsana” diye bitiyor. Ak Parti’nin 7 belediyesi ile ilgili oluk oluk bilgi akarken en çok ta Menderes Belediyesi ile ilgili iddialar bu deli aklımı karıştırdı. Zaten üç kuruşluk aklım var anlatılanlarla korkarım onu da kaybedeceğim.

Başlıkta dediğim gibi bu anlatılanlar aklıma deli deli sorular getirdi. Anlatılanlara göre Menderes Belediyesi Gaziemir için çalışmaya başlamış. İlçe Başkanı, Teşkilat Başkanı, eski Belediye Başkanları, Belediye Başkan adayları burayı mesken tutmuş. Öyle bir mesken tutma ki Menderesliler isyan bayrağını açıp kapınıza dayandı dayanacak. Bana anlatılanları hem sizlerle paylaşmak hem de sorulara cevap bulmak adına bu köşeden sormak zannımca Farz-ı Ayin sevgili Delisever okurlarım.

Gelelim sorulara;

*Sayın Başkan; komşu İlçe Başkanı ile Teşkilat Başkanı Menderes’i iş alanı olarak kullanıyormuş. Kullanmasına itirazımız yok rahat olun mesela kullanmaları değil, onlar gibi iş yapanlar işlemlerde zorlanırken bu arkadaşlar tak diye odaya girip şak diye işlerini halledebiliyorlarmış? Bu ayrıcalığın sebebi nedir acaba?

*Komşu ilçenizin eski bir Belediye Başkanı, Belediyenizin ve Büyükşehir Belediyesi’nin meclis üyesi olan bir isim(oda komşu ilçenizdendir) ve söz konusu belediye başkanının yeğeni olan şahsın ortak olduğu iddia edilen ve isimlerinin baş harfinden oluşan şirket okul, cami bakımı, boyaması tadilatı ve küçük tadilat işleri için kullanılan doğrudan temin usulü işlerinin neredeyse tamamını mı alıyor?

*İzmir’in öteki seçim bölgesinde kalan bir ilçenin eski belediye başkanı ile komşu ilçenizde başkan adayı olan bir isimin bölgenizde özellikle belediye ve orman müdürlüğünde oluşan sorunların çözümü için özellikle de piknik alanları kır düğün alanları yaratmak için sizin ilçenizi mesken tutmuşlar mı? Bu isimlerin işleri çözme yetisi nereden kaynaklanıyor?

*Komşu ilçenizin eski belediye başkanının sevgili mahdumunun mesaiye gelir gibi her iş günü Menderes Belediyesi’ne geldiğinden haberiniz varmı? Bu gelişlerin sebebini araştırdınız mı? Araştırdıysanız bizim ile paylaşırmısınız?

*Belediyenize sizin döneminizde alınan kaç isim vardır. Bu isimlerden kaçı Menderesli kaçı Gaziemirlidir?

İşte Sevgili Deliseverler bana iletilenler ve “Deli Kardeş bu konuyu da sorsana” denilen konular bunlar. Cevaplar gelirse bu köşemde yayınlayacağım. Sizin de sorularınız varsa sakın elinizi korkak tutmayın yazın bu Deli Kardeşinize ben sorarım muhataplarına!