Reklam
Reklam
Reklam
Delinin Zoru

Delinin Zoru


BİTİK TEŞKİLATLAR!

15 Temmuz 2017 - 14:48

Es Selamın Aleyküm Sevgili Delisever Dostlar…

Bugün 15 Temmuz. Öncelikle o melun ve menfur saldırıyı lanetliyor o gece yaşanan elim olayda şehit olan dava arkadaşlarımız ve vatandaşlarımızı saygı ve minnetle anıyorum. Mekanları Cennet-i Ala'nın baş köşesi olur inşAllah!

Sevgili Deli Dostları... İşte bu menfur olayı yadettiğimiz bu günlerde birlik ve beraberlik için herkesin taşın altına elini koymasının önemi bu kadar net ortadayken, darbenin ilk hedefi olan Ak Parti maalesef teşkilatlar bazında ayrışma ve iflasın eşliğinde. Mevcvut teşkilatların durumu içler acısı Sevgili Deliseverler... Bir çoğu yönetim kurulu toplantılarını ancak toplayabilirken bir kısmı ise neredeyse "kepenk kapatacak" duruma geldi. Bazı teşkilatların kira ödeyemmez hale geldiği ve yönetim kurulunda kira ödemek için mal satmayı teklif edenlerin olduğu iddiası bile düşülen acziyetin en net nişanesidir. İşte koltuk sevdalıları ve beklentileri olan bazı partililerin ağzında "il başkanı değişmeli" sakızı çiğnenirken teşkilatlarımızın hal-i pürmel­lali budur.

Bu anlatımlarıma bazı Deli dostlarım, "Ey Deli kardeşim bu duruma nasıl gelindi?" şeklinde bir soru ile cevap verebilir. Onu da şöyle açıklayalım Sevgili Dostlar;

Bundaki dönemlerde teşkilatlarda görev alanlar bu koltuklardan dolaytı aidatlarını öderdi. Hatta bazıları güç kazanmak ve iş kazanmak adına koltuklara oturmak için önemli meblağlarda bağışta bulunurdu. (Kimse kızmasın. Parti içinde nice çapsızlar için bu ifadeleri hep beraber kullanmadık mı? Bu dava arkadaşlarımız(!) her yeni yönetimde benzer pazarlıklara girmedi mi?) İşte bu kanallar kapanınca göreve gelenler kesenin ağzını açmaz oldu. Bırakın bağış yapmayı Deliseverler normal aidatlarını ödemez oldu bazıları. (Eminim ki siz Deli dostları da İl Yönetimi Yürütme Kurulu'nda para toplanmadığı iddiasını duymuşsunuzdur. Hatta teyid etmek için sormuşsunuzdur) İşlerde artık İzmir yerine Ankara'dan bitirilmeye başlayınca koltuk talepleri azaldı. Mevcut talepkarların bazılarının bu beklentileri bilerek koltuklar için pazarlık ettiği iddialarının temel nedeni de bu maddi tükenmişklikten başka bir şey değildir Sevgili Deliseverler..

Bunun haricinde birde "ilçeler arası geçişler" ve "benden olsun da nasıl olursa olsun" atamalarını dile getirmeden geçersek gerçek dava savunucularının hakkını yemiş olurum Sevgili Deliseverler. Kul hakkı yemekten korkarım o nedenle bunları da dile getirmem farzdır. Çok uzağa gitmeyin dostlar son atanan ilçelere bakarsanız bu Deli kardeşinizin ne demek istediğini net anlarsınız.

Netice itibariyle Sevgili Delisever Kardeşlerim... Mevcut duruma bakmadan koltuk taşlebi olanların partiyi daha da geriye götüreceği geçmişte yaşananlar ile net ortadadır. Ak Parti'nin İzmir'de oy kaybetmesinin gerekçesi olarak sırasıyla mevcut il yönetimi, milletvekilleri ve belediye başkanlarını suçlayan koltuk beklentisinde olanların öncelikle teşkilat için ne yaptıklarına bakması gerekiyor. Bunlara özellikle "kendi kendilerine gelin-güveği olma" deyimini doğrularcasına kendini büyük nimet sayarak "çok büyük STK ve güç olduk"larını iddia edenlerin şapkayı önüne koyup düşünmeleri gerekiyor. 

Son olarak; "Allah ıslah etsin" en sevdiğim duadır. Sorun çözmek yerine sorunun kaynağı olup ortalıkta feryad figan edenler için bu duayı etmek istiyorum Sevgili Deli dostlarım. "ALLAH CÜMLESİNİ ISLAH ETSİN!"

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum