Reklam
Reklam
Reklam
Delinin Zoru

Delinin Zoru


Dar Alanda Kısa Paslaşmalar!

21 Haziran 2017 - 20:16

Es Selamın Aleyküm Sevgili Delisever Dostlar…

Ak Parti 3. Olağanüstü Kongresi sonrası tüm teşkilatta bir değişiklik yapılacak beklentisi hepinizin malumu. Sevgili Deli Dostları bu konuda beklenti bazılarının hayallerini o kadar süslüyor ki hayal dünyalarında Maşallah her türlü fantezi kurar olmuşlar. Öyle ki dostlar herkes herkes ile dar alanda kısa paslaşmalara girmeye başladı. Yalandan dostluklar  revaçta. Herkes beraber Ankara ziyaretleri yapıp yan yana dostluk görüntüsü verirken kapalı kapılar arkasında hepsi birer Bürütüs misali hançeri arkadan saplayıveriyor. Eee Sevgili Delisever Dostlar Hz. Ali(R.A) boşuna “Her sırtını sıvazlayanı dost sanma, belki bıçaklayacak yer arıyordur” dememiş. Bu arkadaşlarda yan yana birbirlerinin sırtını ondan sıvazlıyor gibi tavır içinde olunca bu deli aklıma bu söz geldi.

Sevgili Deliseverler bazılarınızın aklına “Ya Deli Kardeş bunu nerden çıkardın?” sorusu gelebilir. Özellikle teşkilat içinde görev alanlar ve aktif olan partililer ne demek istediğimi kesin anlamışlardır. Ben gibi bir deli anlamışsa az aklı olan herkes anlamıştır. Maşallah, grup toplantısı günü sabah uçakları tıklım tıklım. Ekip halinde birbirlerine destek sözü vererek Ankara’ya gidenler orada kendi başlarına iş pişirme derdindeler. Kimler yok ki; belediye başkan adayı mı ararsınız, İl başkan yardımcısı mı? Eski başkanlar mı ararsınız yoksa eski vekil mi? Hatta aralarında vekillerin gazına gelen ilçe başkanları mı ararsınız? Maşallah her türden isim var. Bu koltuk beklentisi olan zevat ve yandaşlarının en iyi yaptığı şey ise dinimizce büyük günah sayılan “GIYBET” etmek. Bu konu da Maşallahları var.

En komiği de ne biliyormusunuz? Sevgili Deliseverler… İzmir il için görevden alınacak dedikodusu Ankara’da duyan yok Bizim koltuk meraklı zevat ve de onların “Aslansın, kaplansın, sen varken senden başka adam il başkanı olamaz” diye gazcılarından başka kimsenin görevden alma ile ilgili konuştuğu yok. Ortada cenaze yok ama cenaze namazı kıldıracak imam aranıyor.

Sevgili Deli Dostları işin trajikomik tarafı ise; bu isimlere sorarsanız hepsi “Reisin bir sözü ile can veririm” diyen bu zat-ı muhteremlerin İl Başkanı Bülent Delican ve onun ile birlikte Ankara’da görevi devralmaya gidenlerin dile getirdiği “2019’a kadar İzmir Teşkilatı'nın başındasın” sözünü hiçe saymaları. Beyler bayanlar hani “Reisin bir sözü ile can veriyordunuz?”

Yazıktır, günahtır, ortada bir şey yokken partiye zarar verecek bu tavırları uzatmayın... Allah'tan tek temennim sizleri bu hırstan kurtarıp dava neferi yapacak akıl feraset versin!

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Şahin Emne
    5 yıl önce
    Belki Ankarada kimse il baskanina görevden alınacaksın demiyordur ama izmirin bu hale gelmesinin musebbibi bu beyefendiye de madalya takacak değildirler. Reisin söylediği yenilenme izmir il başkanlığında olmazsa 2019 değil 2059 olsa değişen birşey olmaz hatta daha da kötüye gideriz.