Reklam
Reklam
Delinin Zoru

Delinin Zoru


GEL DE BAŞARILI OL!

17 Haziran 2016 - 20:08

Es Selamın Aleyküm Sevgili Delisever Dostlar…

Malumunuz uzunca bir süredir Ak Parti içinde yaşananları, dönen Ali Cengiz oyunlarını ve partiyi kalkındırma yerine kendilerine koltuk arayanları yazıyorum. Bugünde buna devam edeceğim. Malum daha önce de dile getirdiğimiz gibi Ak Parti o her fırsatta dalga geçtiğimiz CHP’ye doğru hızlı bir benzerlik içine girmiş gidiyor.

Neyse konumuza gelelim sevgili Delisever dostlar…

Geçen yazılarımda Ak Parti İzmir İl Teşkilatı’nın içerden yıkıma gittiğini dile getirmiştim. O yazılarda parti içinde bu yıkıma doğru götüren isimleri dile getirmemiştim. Ama bu arkadaşlar bu Deli Kardeşinizi tekzip edercesine kendilerini ele vermişler. Sosyal Medya hesaplarında yaptıkları paylaşımlar ile “o isimler biziz” dercesine ortaya çıkmışlar. Söz konusu isimlerden biri bir fotoğraf paylaşmış.Fotoğrafı paylaşan kişi Sosyal politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Adnan Yılmaz. Kendileri Çiğli İlçe Başkanlığı görevi yapmış 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri’nde ise Çiğli’den aday olan bir isim(Hani CHP’den 20 küsur belediye başkan aday adayının çıktığı bu bölünmüşlük nedeniyle kesin olarak Ak Parti’nin seçim alacağı yerlerden biri olarak gösterilen ilçe). Adnan Bey’in paylaştığı fotoğraf kendi odasından. Fotoğraf; “Degerli İl Başkan Yardımcılarimiz Halkla ilişkiler Başkanı Sn Nazmi Yılmaz Dış İlişkiler Başkanı Sn Mehmet Tozlu Siyasi Hukuki Baskanimiz Sn Ömer Gültekin genclik kollari yonetim kurlu uyesi Ibrahim Yerlikaya Degerli Kardesim Ramazan Demirel ziyaretlerin den dolayı teşekkür ederiz.” notu ile paylaşılmış. Bahsi geçen isimlerin odaları birbirlerine komşu. Kapılar neredeyse birbirine bitişik.

Fotoğrafı görünce bu Deli aklım karıştı sevgili dostlar. Aklıma şu sorular geldi; İl Binası’na gelen vatandaş yok mu? Bu başkanların parti ile ilgili işleri yok mudur? İl Başkanlığı demek sadece oda ve bir koltuk(makam) mı demektir? Ak Parti için çalışmak sadece il binasına gelenleri masalarda karşılamak mıdır? Sokakta çalışmak, mahalleler ve ilçeleri ziyaret edip teşkilatı dinamik tutmak görevleri arasında yok mudur? Teşkilat çalışması “körler sağırlar birbirini ağırlar” misali birbirlerinin odalarını ziyaret etmek ya da Ramazan nedeniyle kendi aralarında iftar yapmak mıdır?

Bu sütunların takipçileri her fırsatta teşkilatın çalışmadığını İzmir’de bir başarısızlık varsa-ki çok net var- bunun günah keçisinin tek isim olmayacağını dile getirdiğimi iyi bilir. Özellikle adına Yürütme dediğimiz başkan yardımcıları kurulunun başarı da büyük önemi vardır. İşte fotoğraftaki bu şahısların birçoğu Ak Parti İzmir’in Yürütme Kurulu üyeleri. Yani partinin lokomotifi olması gerekenler. Bunlarda durum bu minvaldeyse “İktidar Treni”nin katarlarını oluşturan ilçeleri varın siz düşünün. Hani o meşhur atasözümüz var ya, “İmam yellenirse cemaat altına eder.”

İşte hali pürmealimiz bu durumda Sevgili Delisever dostlar. Gel de bu yapıyla başarılı ol!

Bu arada eskiden Yürütme Kurulu’nda olanların aidatları Ömer Cihat Akay döneminde erkeler için 500 TL, Bayan üyeler için 250 Türk Lirası’ydı. Şimdikiler ne ödüyor. Bana gelen bilgiye göre bu paraların ödenmesinden imtina ediliyormuş. Umarım yanlış bilgidir. Hepsi hakkına düşeni eksiksiz ödüyordur!