Reklam
Reklam
Delinin Zoru

Delinin Zoru


GENÇLİK KOLLARI SAVAŞI!

28 Ocak 2016 - 19:17

Es Selamın Aleyküm Sevgili Deliseverler…

Malumunuz olduğu üzere AK Parti İzmir İl Gençlik Kolu Başkanlığı için 1 aydan fazla bir süredir kapalı kapılar ardında mücadeleler ve kulis çalışmaları devam ediyor. Ardı ardına yaşanan seçimler nedeniyle İl Başkanlığı yapan Nurettin Taşçı’nın parti işlerine yoğun mesai harcadığı bu nedenle işlerinde bozulma olduğunu tüm partililerin dilinde sevgili Deliseverler. Bunun için il başkanı olacak kişi için güçlü ekomnomik durum en önemli şart oldu.

İşte bu noktada devreye her zamanki gibi abiler, ablalar, dayılar, amcalar giriyor.

İşte bu kapışma içerisinde yapılan temayül yoklamasında Aliağa İlçe Başkanı Yasin Keskin, Bayraklı İlçe Başkanı Mehmet Aydın, Tire İlçe Başkanı Efdal Gül, Gençlik Kolları İl Başkan Yardımcısı Volkan Güneş, Gaziemir Belediyesi Eski Başkanı Adnan Yüksel'in oğlu Adil Yüksel, Tanıtım ve Medyadan Sorumlu İl Eski Başkan Yardımcısı Mehmet Deniz Şimşek ve Ahmet Atılgan isimleri öne çıktı.

Evet Sevgili Deliseverler bu koltuk savaşı için yapılan temayülden sonar o meşhur destekler de devreye girmeye başladı. Araya giren isimler arasında yaşanan çekişme ekipler boyutuna geldi bile.

İlk olarak Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a yakın olan ekip hemen Gaziemir Belediyesi Eski Başkanı Adnan Yüksel'in oğlu Adil Yüksel’in arkasına geçerek onun ismini ön plana çıkardı. Bu hamlenin ardından bu kez Ak parti Sosyal İşlerdcen Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan İzmir Milletvekili Seniha Fatma Nükhet Hotar’a yakın olan ekip iler İl Başkanı Bülent Delican devreye girerek İl Eski Başkan Yardımcısı Mehmet Deniz Şimşek’in arkasına geçerek karşı safı oluşturdu.

Secvgili Deliseverler bazılarınız ‘’Ne var kardeşim herkes birini destekler’’ diyebilirsiniz.

Ammmaa ve lakinnn iş öyle değil. Taaaa 7 Haziran seçimleri öncesi bu ekipler arasında başlayan çekişme bu güne gelip dayandı. Rekabet o kadar sert ki kapalı kapılar ardında piyasaya ve parti kuliiserine bilgi pompalıyorlar.

Sevgili Delisever dostlarım, bu iki ekibin koltuk savaşı her geçen gün dozajını arttırırken, partililer arasında Adil Yüksel’in Menderes Belediyesi ile ilgili iş ilişkileri, yaşam tarzı ve Gaziemir’de açtığı kahvede bir araya gelenlerin partiye zarar verenh sohbetlerde bulunduğu, Mehmet Deniz Şimşek’in de seçim döneminde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile ilgili ‘Parti ahlakı ve adabına’ aykırı söylemlerde bulunduğu, basın mensuplarına verdiği sözleri tutmaması bu nedenle  parti aleyhine yazıların yazılmasına neden olduğu ve insanlara yaklaşımı, ilişkilerindeki ukala tavrı, partililere karşı yüksek egolu kötü davranışları konuşulur hale geldi.

Sevgili Deliseverler…

İzmir’de özlenen başarıya bir türlü ulaşamayan ve her geçen gün parti içi kavganın yükseldiği Ak Parti Teşkilatı’nda sokaklarda olması gereken ve seçimin kaderini belirleyecek gençlerimiz böylesi bir kavganın ortasında heba oluyor.

Sevgili Deliseverler sizlerden tarafıma en çok ‘’İzmir ‘de neden birinci parti olamıyoruz?’’sorusu geliyor. Sizce sadece üstün koru ayrıntıya girmeden yazdığım bu durum bile yeterli cevap değil mi?