Reklam
Reklam
Delinin Zoru

Delinin Zoru


Melekler ve Şeytanlar!

13 Ağustos 2016 - 14:24

Es Selamın Aleyküm Sevgili Delisever Dostlar…

Her zaman dediğim gibi bu milletin gücünü kimse sınamasın. Bu millet damarına basıldığında alimallah benden de “Deli” olup gözünü karartıp top güllesine kafa atar. 15 Temmuz’da yaşanan o kara lanet gecede bunun en net örneklerini gördük. Ardından meydanları dolduranlar ortak kararlarını ortaya koydu. Her ne kadar aralarında dolaşan ve kendilerini saklamak için rol kesen takiyecilere ve onları bozmak için her türlü nifakı sokmaya çalışanlara inat birlik ve beraberlik örneği gösterdiler. Hepsinden Allah razı olsun.

Sevgili Delisever dostlar gelelim 15 Temmuz gecesinin ardından devletin bağırsak temizlemesine. Devletin içine sirayet edenlerin kamu kurum ve kuruluşlarında başlayan temizliği son dönemde özel sektöre ve iş dünyasına da sıçradı. Özellikle İzmir’in ve Türkiye’nin önde gelen işadamlarına yönelik operasyonlar ile devam etti. Bu operasyonlar devam ederken vatandaşlardan destek istendi. FETÖ ile ilgili olan kişiler hakkında bildiklerini paylaşmaları istendi.

İşte ne olduysa bundan sonra oldu Sevgili Deliseverler…

Bu mekanizma devreye girince bir bilgi kirliliği oluştu. Öyle ki birçok insan Ziya Paşa’nın “En ummadığın keşf eder esrâr-ı derûnun, Sen herkesi kör âlemi sersem mi sanırsın” sözünden bi haber gibi kendi hesabını kapatmak adına bazı günahsızları da bu kefeye sokmaya çalıştı, halen de çalışıyor. Anlaşılan o ki bu aklı evveller devletin aklı ile de dalga geçileceğini bilmiyorlar. Öyle ki bir de sağda solda ahkam kesip isim verdiklerini açıklıyorlar. Be Allah’tan korkmaz kuldan utanmazlar günahına girmek istediklerinizin günahsızlığı ortaya çıkınca Devlet sizi öyle bırakacak mı sanıyorsunuz. Devlet bıraktı diyelim Sırat Köprüsü’nün başında ne halt edeceksiniz?

İşin daha vahim yanı var Sevgili Deli Dostları…

O da siyaset içindeki bir takım zevatın bu süreçte adı geçen bürokrasi ve ticarettekileri kollaması. Bu konuda parti içinde çok sayıda tevatür dolaşmaya başladı. Bu tevatürlerin en can alıcısı ise bu kollama işinin ticari yönünün olması. Tevatüre mevzu bahis olan konular doğru ise durum resmen vatana hıyanet mertebesindedir. Buna göre ele alınıp değerlendirilmesi gerekiyor. Sevgili Deli severler aklınıza kim bu adamlar sorusu geldiğine eminim ama bu adamlar kim diye çok araştırıp uğraşmaya gerek yok. Partililer arasında geçen konuşmalara az kulak kabartan herkes bu isimlere ulaşabilir.