Reklam
Reklam
Delinin Zoru

Delinin Zoru


ORTALIK MALLARI!

07 Haziran 2016 - 23:22

Es Selamın Aleyküm Sevgili Delisever Dostlar…

Öncelikle 11 Ayın Sultanı Ramazan ayımız mübarek olsun…

Malumunuz Ak Parti İzmir’de il Başkanı ve teşkilatlarla ilgili dedikodular halen devam ediyor. Bu gidişle de duracağa benzemiyor. Benzememesi de çok normal, zira Maşallah bu konu herkesin ağzında sakız, çiğneyip duruyorlar.

Sevgili Deliseverler, bu sakızcıların bu çiğnemesi biteceğe benzemiyor. Her biri kendine bir başkan adayı belirlemiş onu pazarlıyor. Pazarlama neyi gerektiriyorsa onu hayata geçiriyorlar. Ortalığa o ismi atmakla kalmayıp şahsa verdikleri “başkan sensin” gazı ile Ankara’ya gönderiyorlar. Hatta kendileri de beraberinde gidip Ankara’ya yeni bir siyasi gaz hattı döşercesine yoğun bir gazlamayla adayı kapı kapı gezdiriyorlar. Hepsinin hayalinde bir koltuk var ve o koltuk için yanıp tutuşuyorlar.

 

Hepsinin ayrı hesabı var. Kepçenin sapını tutma derdindeler. Artık bizde yiyelim derdiyle bu işin peşindeler. Amma ve lakin savunmalarına gelince “davamız ve parti için kaygılanıyoruz” demekten de geri kalmıyor bu arkadaşlar.

Bu arkadaşların bir diğer özelliği de amiyane bir tabir olacak ama “Ortalık malı” gibi davranmaları Sevgili Delisever dostlar…

Ne kadar il başkanı namzeti varsa hepsinin peşindeler. Alenen destekledikleri ismin dışında diğer isimleri de arayıp “desteğim sana”. Senin il başkanlığında İzmir’i kazanırız” gazı verip her türlü kazananı oynamayı seviyorlar. Maşallah hepsi yeni yönetimi kurmuş kendine de paye biçmiş. Kendi payeleri, bir yana etrafına topladıklarına da görev dağıtır olmuşlar. Hani güzel Anadolumuz da bir söz var ya; “Şahtı, şahbaz oldu” derler. Aynen bu şahıslar için denilmiş bir söz.

Sevgili Deliseverler; yalnız bu zat-ı muhteremlerin unuttuğu şey var. Bu il başkanlığı nasıl yürütülür?. İl binasının masrafı nedir? Kaç personel çalışır? Maaşları nasıl ödenir? Sorularının cevabını bilmezler bile. Mesela sorsanız onlara her daim il başkanı gitsin sorun çözülür derler. Bu Ömer Cihat Akay varken de böyleydi, Bülent Delican için de böyle. Ama bilmezler ki bu iş takım işidir. Yürütme Kurulu hiçbir halt etmez ise İl Başkanı neylesin?

Bu deli kardeşiniz en çok neyi merak ediyor biliyormusunuz dostlar;

Bu zatların başkan adaylarına, eski başkanlara dedikleri gibi, “Belediye Başkanlığı ve Milletvekilliği için başvurmayacaksın” şartıyla koltuk verilirse” ne yapacaksınız? Şu anki gibi Yürütme Kurulu’ndan para toplanmadan işler yürütülüyorsa ilin kira, maaş ve ağırlama giderleri hariç aylık 45 Bin TL’nin altına düşmeyen masrafını nasıl ödeyecekler merak ediyorum? Doğruya bunlar kepçenin başına geçince para akacaktı dimi!

Bu arkadaşlara naçizane tavsiyem bu soruların cevabını iyice düşünsünler ona göre yola çıksınlar. Dava adamı nasıl olur diye de ders alsınlar.

Bu dersi alacakları, adresi de vereyim il binasına gidip Hasan Ali Karaman’ı bulsunlar, parti için nasıl çalışılır, dava uğruna nasıl mesai harcanır sorsunlar kendileri naif bir insandır. Korkmasınlar çekinmesinler tek tek anlatır. Belki o zaman biraz utanır, yüzleri kızarır biraz da feyz alıp davanın “Reis”ine layık olup, ona göre çalışırlar.