Reklam
Reklam
Delinin Zoru

Delinin Zoru


PARALEL YÖNETİM!

30 Haziran 2015 - 02:39

Es Selamın Aleyküm Sevgili Deliseverler…

Şu bizim partiyi hayretle izliyorum. Tüm gazeteciler işi gücü bırakmış bizle uğraşıyor. Bizimkilerde kazanlar sanki az kaynıyor ya daha fazla odun taşıma telaşına girmiş. Harlayın ateşi kardeşim harlayın. Maşallah hepiniz dava adamısınız ya! Dava adamlığınız taşıdığınız odun sayısına göre biçilecek. Ona göre haaaa!

Sevgili Deliseverler.

Ak Parti İzmir İl Teşkilatı’nda tek sorun keşke bu dedikodular olsaydı. İçerdeki kamplaşmalar “Maşallah ve Maazallah” dedirten cinsten. Herkes birilerinin kuyruğuna takılmış koltuğunu kurtarmak için İl Başkanlığına namzet gördüğü ismin kuyruğuna takılmış durumda.

Allah var İzmirli Ak Partililer çok şanslı Saygıdeğer Deliseverler…

Diğer partiler bir tane il yönetimi teşekkül ettirebilirken bu Ak Parti İzmir İl Teşkilatı’nda iki tane yönetim mevcut. Biri Bülent Delican’ın yönetimi diğeri Atilla Kaya’nın etrafına toplanan “Paralel Yönetim”. Delican yönetimindeki bazı isimler bu Paralel Yönetime de çalışmaya başlamış. Maşallah arkadaşlar o kadar çalışkan ki Bülent Delican’ın yönetimindeki tüm işleri bitirip Paralel Yönetime de el atıp bel veriyorlar!

Bu “Paralel Yönetim”in başında Teşkilat eski Başkanı Mahmut Atilla Kaya görülse de yapıya eski milletvekili Aydın Şengül hükmediyor dedikodusu partide en çok konuşulan mevzuu. Parti içinde konuşanlara göre Merkez üssü Torbalı olan ve oradaki belediyeden yönetildiği ayyuka çıkan yapıya Şengül’e yakınlığıyla bilinen Kemalpaşa Belediyesi ve Mahmut Atilla Kaya’nın bir dönem mesai arkadaşı olan Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem’de çok ciddi destek veriyor. Bu yapıya Menderes’ten verilen destekten de çok bahsediliyor.

Sevgili Delisever kardeşlerim asıl bomba Bülent Delican’ın yönetiminde olup bu Paralel Değirmene su taşıyanlar. Peki İzmirli futbol adamı Mustafa Denizli’nin deyimiyle “Kim bu içerdeki İrlandalılar!”

Başı mevcut Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Mustafa Gedikoğlu ve onun selefi olan eski başkan Özgür Hızal. Bu arkadaşlar Mahmut Atilla Kaya’yı her ortamda yalnız bırakmayan isimler. Özellikle Balçova’da Mollakuyu Durağı’nda yer alan kahvede sıkça görebilirsiniz bu isimleri. Sayın Gedikoğlu ve Sayın Hızal bu gayretlerini 2014 Yerel Seçimleri, Cumhurbaşkanlığı Seçimleri ve 7 Haziran Genel Seçimleri’nde de gösterseydi de Ak Partililerin boynu ağır mağlubiyetten dolayı öne eğik olmasaydı!

Bu isimler dışında zaman zaman mevcut il yöneticileri Fırat Eroğlu, Mirhan Bedir ve Ahmet Şimşek’te meşhur bir sarayımızın adını alan bu kahvehanede bu isimlerle birlikte Mahmut Atilla Kaya’ya eşlik ediyorlar. Bu yapıya eski il yöneticileri Fevzi Bayram ve Fırat Aytekin’de tam destek veriyor.

Sevgili Deliseverler, “bu kadar erkek yönetici var hiç mi kadın yok?” diye sorabilirsiniz. Var var olmaz mı?

Parti içindeki kadınlardan Mahmut Atilla Kaya’ya en önemli desteğin, Bülent Delican’ın il yönetiminden alarak Kadın Kolları İl Başkanı görevine getirmek için çaba sarf ettiği Gözde Keskin’den geliyor. Zannımca, Kaya’nın Teşkilat Başkanlığı sırasında Menderes ve Büyükşehir Belediyesi Meclis listesine yazılan İrfan Keskin’in kızı olan Gözde Keskin’in baba tavsiyesi ile bu desteği veriyor.

Ehh be Gözde Başkan. Bu verdiğin desteği gösterdiğin eforu keşke seçimlerde de gösterseydiniz de bu seçim hezimeti yaşanmasaydı!

Ahanda yapı bu Sevgili Deliseverler! Herkes garibim Bülent Delican'a sallıyor. Bu ahvalde garibim Delican seçim hezimeti yaşamasın da kim yaşasın?

Sevgili Deliseverler; bu yapı ile ilgili maşallah çok bilgi akıyor. Hele de eski ilçesinde yüzde bir milyon(!) oy arttırdığı için daha büyük ilçede göreve getirilen ilçe başkanı başta olmak üzere ilçelerden de gelen bilgilerin Maşallahı var.

O bilgiler de pek yakında bu köşede olacak…