Reklam
Reklam
Delinin Zoru

Delinin Zoru


YENİ TUR YENİ ŞANS!

19 Mayıs 2016 - 16:19

Es Selamın Aleyküm Sevgili Delisever Dostlar…

Malumunuz Ak Parti’de başlayan değişimde finale az kaldı. Bu sürece girildiği gün parti içinde “yeni tur, yeni şans” mantığıyla hareket eden güruh parti içinde yeni manevra çevirme peşinde. Daha önce de yazdığım gibi bu tipler koltuk almak için her türlü taklayı atıyorlar. Öyle manevralar yapıyorlar ki aman aman kıvırmaları meşhur Asena’da bile yok!

Sevgili Delivesever dostlar… Bu yazıyı yazdığımız anda Binali Yıldırım’ın Genel Başkanlık için temayülden adının öne çıktığı sinyalini alanlar sosyal medyada hızlı bir dönüş yaptılar. Kafa karışıklığında berraklığa geçen bu çok değerli dava adamları(!) sosyal medya hesaplarında hızlı bir temizlik ardından da varsa Binali Yıldırım ile birlikte çekildikleri fotoğrafları yok ise güzel sözler ve ifadeler ile süslenmiş bol miktarda Binali Yıldırım fotoğrafları paylaşılmaya başladı.

Eee.. Adamlar haklı be Delisever Dostlarım…

Neden mi? Hepsi de Sayın Bakanın tavsiyeleri dikkate aldığını adam seçiminde de bu tavsiyelere uyduğunu bilir(Bakınız meclis üyeleri listeleri). O nedenledir ki bu arkadaşlar şimdi bu atraksiyonlardalar. Kendilerini pazarlamak için dosyaları sundular ortalığa. Ama unuttukları bir şey var. Kendilerini ne kadar övdürüyorlarsa, onları da o kadar sövdüren var. Malum güç koltukta olunca, koltuğa talipte çoğalıyor. Bu kadar talip varken de bu dedikoduların ve dosya savaşlarının olması da doğal be dostlar…

İşte bu Dava Adamları(!)nın atladıkları bir diğer nokta ise, bu savaşta kendileri ve rakiplerinin dışında Ak parti’de zarar görüyor. Hatta en fazla zararı Ak Parti görüyor. Ama kimin umurunda ki! O güç ele geçsinde nasıl olursa olsun. Parti kimin umurunda. Nasılsa bu gitse yeni parti kurulur, diğerlerini nasıl bırakıp buraya gelindi ise bu da bırakılır oraya gidilir. Değil mi? Sevgili Deliseverler… Nasılsa alışığız, eski Ülkücü, eski Alperen, eski Demokrat Partili, eski Anaplı, eski CHP’li yeni Aksolculara. Yeni yerde de eski AKP’li(!) derler. Ak Parti bir anda AKP olur dava da biter!!! Partide ıskartada bekleyen biz Milli görüşçüler, mütedeyyin ve muhafazakarlar kalırız baş başa.

Ne de olsa bu Dava İnsanları(!) için “Yeni tur, yeni şans” ortamı oluştu. Bakalım 22 Mayıs bizlere ne getirecek.

Ne demiş Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri;

“Hak şerleri hayr eyler

Ârif anı seyreyler

Zan etme ki gayreyler

Mevlâ görelim neyler. Neylerse güzel eyler!”

Allah’a emanet olun Sevgili Deli Dostları…