Reklam
Reklam
Delinin Zoru

Delinin Zoru


YENİDEN DİRİLİŞ VE KURULUŞ!

24 Mayıs 2017 - 20:00 - Güncelleme: 24 Mayıs 2017 - 20:02

Es Selamın Aleyküm Sevgili Delisever Dostlar…

Malumunuz haftasonu Ak Parti 3. Olağanüstü Kongresi yapıldı ve referandum sonrası Genel Başkanlığa Reisimiz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçildi. Reisin kongrede yaptığı konuşmada dile getirdiği “Bu kongre AK Parti için bir yeniden diriliş yeniden kuruluş kongresidir” sözleri parti içinde koltuk düşkünü olan zevatı fena heyecanlandırdı. Hele de aylardır yakın çevresine İl Başkanlığı ya da ilçe başkanlığı koltuğuna oturacağını beyan eden zevatların heyecanını anlatacak kelime yoktur. Ama bu Deli aklım yine hüsrana uğrayacaklarını düşünüyor, her ne kadar bu zevat kendinden emin ve sevgili patronum Adem Nakçı'nın dediği gibi koltuklar için rayiç belirlemiş olsa da bu zevatın hayal kırıklığı büyük olacak.

Sevgili Deli Dostları...

İnanın bu zevattaki akıl benimkinden beter ve siyasetten bihaberler... Böyle olmasa siyaset jargonuna hakim olurlar ve Reisin konuşmasında yer alan "Yeniden" kelimesine dikkat ederler. Sevgili Deli Dostları müsaadenizle bu zevata "Yeniden Diriliş"in siyaset anlamını ifade edeyim;

Burada Reisin ifade ettiği ruh Ak Partimizin kuruluş yıllarındaki ruh. Yani bir çoğunuzun partide yokken ve kendinize şu an "eski şucu bucu" dediğiniz mecralarda koşturduğunuz dönem. Milli görüş ruhunun hakim olduğu daha idealist ülke ve davaya sevdalı isimlerin yer aldığı Ak Parti'yi ifade ediyor. Müteahhitlerin değil mücahitlerin dönemi. Yani ezcümle sizin anlayamayacağınız dönemden bahsediyor. Zaten anlasaydınız koltuk dağıtmak için rayiç belirlemezdiniz...

Zaten Merkez Karar Yürütme Kurulu listesine bakan dava adamları bu listeden "Yeniden" kelimesinin manasını çözmüşler ki ortalık çok çalkalanmadı Sevgili Delisever Kardeşlerim... Listenin davanın askeri isimlerle doldurulduğunu gördüler. Bu listeden sonra teşkilatlardan bir değişim artık kaçınılmaz olmuştur. Ama bu değişim konusunda Reis faktörünü kimse unutmasın. Reisin verdiği söze sadıklığını unutmadan işkembe-i kübralarından atsınlar. Reisin konuşması sırasında dile getirdiği "Takiyeyle, yalanla, dolanla, iftirayla yıllarca milletimizin tertemiz duygularını istismar edenlerin yüzlerindeki maske düşmüştür." sözlerini sadece FETÖ'cüler için olduğunu kimse düşünmesin. Reisi tanıyanlar bilir ki; özellikle İzmir başta olmak üzere bir çok ilde şikayet adı altında bu yollara tenezzül edenler de bu sözden nasibini alacaktır.

Son kelamımda Başbakan Binali Yıldırım'a yakın oldukları zannıyla kongrelerde listelerin üzerinde CHP taktiği yapan ve isimlerin üzerini çizenler Sevgili Deli Dostları... Hayırdır ne oldu arkadaşlar, son iki kongrede bol bol isim çizip yerlerini değiştiren bu cesur operasyonculara bu kez ne oldu da cesaret edemediler? Benim aklım yetmiyor ama başta yazıma konu olan zevat olmak üzere şucu ve bucular bir düşünsünler.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Ahmet Demir
  4 yıl önce
  Çok güzel anlatmışsınız. 2019 önemli tarih ve bize mücahit lazım. İş takipçileri nema peşinde koşan müteahhitler değil. 2003-2011 ruhu geri gelmeli.
 • Hüseyin AHMETOĞLU
  4 yıl önce
  Deli olasım geliyor, teşekkürler