Reklam
Reklam
Delinin Zoru

Delinin Zoru


YÜRÜTME(!)

29 Aralık 2016 - 11:40

Es Selamın Aleyküm Sevgili Delisever Dostlar…

Ak Parti İzmir bir acayip şekilde yönetiliyor. Gercekhaberci.com'un yeni muhabirlerinden Soner Aslan kardeşimizin haberine göre Bülent Delican'ın gelmesinin ardından rutin bir hale gelen Yürütme Kurulu değişikliklerinden bir yenisi yılbaşında gerçekleşecek. Yeni binaya geçtikten sonra yapılacakmış bu iş. FETÖcülerin merkezi denilerek kapatılan Şifa Üniversitesi'nin kampüs olarak kullandığı binaya yani. Ne güzel iş değil mi Sevgili Deliseverler, FETÖ'nün finansörü diye tutuklanan adamın binasından çık, FETÖ'nün üniversitesi denilen okulun kampüs binasına taşın...

İşte bu mübarek binaya taşındıtan sonra Sayın Bülent Delican, Yürütme Kurulu'nda değişiklik yapacakmış Sevgili Deli Dostları. Nerden mi biliyorum, bizzatihi kendileri yönetim kurulunda dile getirmişler de ordan biliyoruz. Ama değiştirir mi değiştiremez mi onu önünüzdeki günler gösterecek Sevgili Deliseverler... Yürütme Kurulu'nda nerdeyse kadrolular var. Bu kadrolular becerilerinden değil hamilerinden dolayı bu koltuktalar adeta...

Misal mi istiyorsunuz? Sevgili Delisever dostlar...

Alın size Adnan  Yılmaz. Çiğli eski Belediye Meclis Üyesi Sıddık Soysal'ın Yılmaz hakkında yazdığı iddialar yenilir yutulur cinsten değil. Ne kendisi, ne il başkanı ne de bir başka Allahın Kulu çıkıp yalan bu iddialar demedi. Bu iddialara konu olan Üniversite FETÖ soruşturmasından kapatılıp mallarına el konulmasına rağmen, Çiğli Belediyesi'nde bile bu yapılanma ile ilgili operasyon yapılırken ne hikmete Adnan Yılmaz'a kimse bişey sormadı. İddia sahibine de kimse "kardeşim gel bir bakalım neymiş bunlar" diye sormadı Kendisi her zamanki gibi değişimden nasibini almayacaktır.

Devam edelim Sevgili Deliseverler... Ömer Gültekin, Abdurrahman Tosun ve Nazmi Yılmaz. Her daim beraber olan 3 isim. Hani, Bülent Delican'ın başını ağrıtan bir bayan ve onunla ilgili olayları ses kayıtları mevzusu vardı. İşte o olayların  bu kadar büyümesinin ayyuka çıkmasının başrolünde  Gültekin ve Tosun vardı.Yaptıkları görüşme bazı basın yayın organlarında çarşaf çarşaf yer aldı.  Geçen değişimde daha sağlam koltuklara gelmişlerdi. Yine yerlerini koru bu isimler Deli dostu kardeşlerim.

Bitti sanmayın Sevgili Deliseverler... Mesela daha son dönemde yaptığı açıklamalarla İzmirli'nin cinlerini tepesine çıkaran ve Ak Parti'ye tepki çekilmesine sebep olan Mehmet Tozlu var. O da değişmez. Bülent Bey'n vekil desteğine ihtiyacı var. Mehmet Tozlu demek Hüseyin Kocabıyık demek. Bilmem anlatabildim mi?

Kellesi gidecekler içinde İl Başkanı olarak ilk atandığında Bülent Bey'in adına hesapları kontrol ederek devralan herkesin kesin yönetimde yer alacak dediği Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hasan Ali Karaman'a kesin gözüyle bakılıyor. Ne de olsa siyasette Vefa bir semt adı demek Sevgili Deliseverler!..

Sayın Bülent Bey benim deli aklıma uyarsa hepsini değiştirsin yürütmesiz devam etsin. Nasılsa yaptığı etkinliklere bile gelen yok. Alın size son Şeb-i Arus töreni. Katılan belediye başkan ayısı 8'de 2. Katılan yönetici sayısı 50'de 6-7. Katılan ilçe başkanı sayısı 30'da 3-4. Yürütmedekileri demiyorum bile. Allahtan partiye ve davaya gönül verenler var da salon ağzına kadar doldu.

Dediğim gibi Sevgili Deli Dostlar bana kalsa Yürütme Kurulu'nu arabasız yürüterek gönderirim partiden. Ama Bülent Bey'in eli mahkum bunu yapamaz. Kendileri değişim yapacak ama çok küçük çapta...