Reklam
Reklam
12. KATIN GÖZLERİ İZMİR'İN ÜSTÜNDE!
12. Katın Gözcüsü

12. Katın Gözcüsü

12. KATIN GÖZLERİ İZMİR'İN ÜSTÜNDE!

13 Aralık 2019 - 19:32 - Güncelleme: 13 Aralık 2019 - 20:00

CHP’de delege seçimleri bitti yarın (14 Aralık) itibari ile ilçe kongreleri başlıyor. Bu süreçte tüm Türkiye’de bir hareketlilik var. Bazı illerde çekişme olsa da safların en keskin çizildiği il İzmir olduğu için CHP Genel Merkezi’nde durumu en yakından takip edilen il de doğal olarak burası oluyor. Özellikle “12. Kat” kenti çok yakından takip ediyor.

CHP içinde herkesin malumu olduğu gibi “12. Kat”ın kendi sorgulama ve denetim mekanizması var. Bunu da özellikle geçmişte beraber çalıştığı isimler ya da çok ortada dolaşmayan ve bilinmeyen eş dost akraba üzerinden yapar. İşte bu mekanizma şu an İzmir’de yaşananları an be an rapor ediyor.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun kongre süreci ile ilgili beklentisini ve adayını tüm İzmir biliyor. Bu ekiplerde gözlemlerini özellikle buna göre yapıyor. Bir diğer gözlemledikleri konu ise geçtiğimiz Cumhurbaşkanı seçimleri sonrası dillendirilen “değişim talebi" ve “imza süreci”ne dahil olanların durumu. Bu isimler ile ilgili listeler zamanında basın-yayın organlarında çarşaf çarşaf yayınlandığı gibi CHP Genel Merkezi'nin elinde de var. Gözlemcilerin bu konuda bakacakları ilk şey bu söylemlerinde değişiklikte bulunanların samimiyetleri sonrasında ise bu isimlerin planladıkları yol haritaları ve siyasetteki beklentileri olacak.

Zaten kenti ile ilgili uyarı mahiyetindeki bilgiler sahada aktif olarak çalışan her iki ekibinde kulağına fısıldandı ve Genel Merkez tarafını net olarak belirtti. Bu konuda kararlığını da son dakikaya kadar anlatmaya devam edecektir.

Genel Merkez’in tamamında ve 12. Kat koridorlarında konuşulan konu ise Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Ak Parti’den 2 yeni parti çıktığı, yaşanan ekonomik kriz ve toplumsal sorunlar sonrası oy kaybettiği bir dönemde kimsenin gözünün yaşına bakmayacağı ve kurultaya yönelik planları ve bazı isimleri yukarı çekmek üzere çalışan isimlere karşı müsamaha göstermeyeceği ve bütün planlarının işlevsiz hale getirerek partiye zarar verdikleri için kapının önüne koyacağı.

Bu arada; İstanbul belediyelerinde iş, ihale, bayilik kovalayan vekiller ile ilgili iddialar ve konuşulanlar genel merkezde sıkıntı konusu olmaya başladı. İddialara konu olan olaylarla ilgili İzmir’den de ismi geçen milletvekili olduğu da söyleniyor. Konu Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na taşınmak üzere. Bu konu ile ilgili ayrıntılı bilgileri gelecek yazılarımızda okuyabilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar