Reklam
Reklam
Kocaoğlu; Kılıçdaroğlu'na ne anlattı?
Reklam
12. Katın Gözcüsü

12. Katın Gözcüsü

Kocaoğlu; Kılıçdaroğlu'na ne anlattı?

26 Ekim 2018 - 13:58

Hepinizin haberlerde okuduğu gibi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmeden haberdarsınızdır. Kimilerine göre 1 saat kimilerine göre 40 dakika kimisine göre 20 dakika süren bu görüşmenin içeriği ile ilgili ortaya çeşitli iddialar atıldı. Bu konuya açıklık getirmek istedik. Ziyaretle ilgili genel merkez koridorlarında konuşulanlar;
Öncelikle şunu belirteyim ki bu görüşme de Kocaoğlu'ndan "şu yada bu isim aday olsun" diye bir açıklama gelmedi. Zira; Sayın Kocaoğlu herkesin düşündüğünden daha kurt ve zeki bir siyasetçidir. Şu anda isim bildirirse o isimlerin adaylık şanslarının tamamen biteceğini biliyor. İzmir'de kendi yapısının gücünü yitirmemesi için hamle yapmayı tercih ederek sadece olmazlar üzerinden bir yol haritası çizdi. 
Genel merkez koridorlarında konuşulanlara göre; Sayın Kocaoğlu, bu çerçevede olmaması gerekenler bölümünde özellikle iki mevcut belediye başkanının ismi üzerinde durdu. Birinin dik duruş sergileyemeyecek biri olduğunu verdiği sözleri tutmamasını (imza sürecinde beraber hareket etme kararı alıp sonra yalnız bırakan başkanmış) öne sürdü . Diğerinin ise hem kötü belediyeci olduğunu ve karışık ilişkilerin içerisinde yer aldığını (özellikle mal satışları konusunu gündeme getirerek) ifade etmiş.
"Bana yakınlığına değil yaptığı işlere bakın"
Görüşmebnin bir diğer maddesi ise kendisine yakın olduğu ileri sürülen mevcut belediye başkanları ile ilgili kısım oldu. Sayın Kocaoğlu bu konuda bir teklif sundu. Rakipleri tarafından "Aziz Kocaoğlu'nun adamı olmamalı" denilerek "kara propaganda" yapılalan isimlerin değerlendirilmesi sırasında, "Bana yakınlığına değil yaptığı işlere bakın" teklifinde bulundu.
Kılıçdaroğlu ziyareti neden iptal etti?
Kocaoğlu'nun ziyareti ile ilgili koridorlarda bunlar konuşuluyor. Gelelim CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İzmir ziyaretini neden iptal ettiğine. Genel merkeze her ilden çok sayıda kulis (dedikodu ve şikayet) akıyor. Bu illerin arasında İzmir açık ara lider. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri nedeniyle İzmir’de partisi tarafından düzenlenecek olan etkinliklere katılacak Kılıçdaroğlu'nun bu ziyareti ile ilgili de gelen bilgiler kendisini ciddi rahatsız etti Kurmayları ile görüşen Kılıçdaroğlu bunun önüne geçmek için ziyareti istemeden de olsa iptal etti. Zira; İzmir'e ayrı bir önem verdiğini bu kentten milletvekili olarak gösteren Kılıçdaroğlu ucuz oyunlara prim vermemek adına İzmir'i görememekten şikayetçi.
Deniz Yücel'in adını yazın bir yere!..
Son olarak tarihe not düşmek adına çok kısa bir giriş yapıp ileri ki günlerde açacağım bir konu var. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel. İmza sürecindeki tavrı başta olmak üzere seçim çalışmaları ve parti tabanına inen mahalle temsilcileri toplantısı nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine karşı ayrı bir sempatisi oluşmuş durumda. Kılıçdaroğlu'nun kafasındaki genç dinamik isim profiline uyan Yücel'in kongrede kendisini aday gösteren ve "benim adamım" imajı veren Aziz Kocaoğlu ile olan ilişkisi gözlemleniyor. Deniz Yücel'i çok farklı bir yerde görürseniz kimse şaşırmasın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar