Reklam
Reklam
TUNÇ SOYER GERİ Mİ ÇEKİLDİ?
Reklam
12. Katın Gözcüsü

12. Katın Gözcüsü

TUNÇ SOYER GERİ Mİ ÇEKİLDİ?

08 Aralık 2019 - 15:40 - Güncelleme: 08 Aralık 2019 - 16:43

CHP Genel Merkezi'nin hazırladığı takvim çerçevesinde tüm yurtta olduğu gibi İzmir'de de mahalle delege seçimleri tamamlandı. Gözler şimdi ilçe kongrelerinde. Kongrelerde nasıl bir yapı oluşacak yada oluşmalı diye herkes CHP Genel Merkezi'nin ağzına bakıyor. Bu nedenle 12. Kata çok sayıda gelen giden oluyor. Peki 12. Katta neler oluyor? Kimlere ne mesaj verildi?
Son günlerde CHP Genel Merkezi'nin kulislerinde İzmir çok revaçta. Özellikle de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile ilgili "Mavi Lİste destekçileri" sayılırken neden adı geçmez oldu?" sorusu soruluyor. 
İşte bu can alıcı soru ile ilgili Genel Merkez koridorlarında konuşulan iddia şu; 
"CHP Genel Merkezi'nden Tunç Soyer'e direk yada dolaylı şekilde '3 kez' İl Başkanı adaylarının mevcut Başkan Deniz Yücel olduğu. Selefi Aziz Kocaoğlu gibi müdahil olmaması gerektiği uyarısı yapıldı."
Bu iddiayı ortaya atanlar Başkan Soyer'in; "Benim adayım yok, dayatacağım kimse de yok. Tek kırmızı çizgim Deniz Yücel'in olmaması" cevabını verdiğini de ileri sürüyor. 
İddia sahipleri İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in bu görüşmeler sonrası "Mavi Liste Destekçisi" isimler arasında ismini zikrettirmediği. Özellikle bazı haber sitelerinin bu konuda aşırı hassas davranarak Mavi liste destekçilerini yazarken Tunç Soyer ismini kullanmayarak diğer isimleri "Kalın" harflerle belirterek yazmalarının gerekçesinin de algı oluşturmak olduğu da kulislerde vurgulanıyor. 
Peki gerçekten Sayın Soyer müdahil değil mi?
Destekçiler arasında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in adı her ne kadar görünmese de seçimi sürecinde kendisini en çok destekleyen Rıfat Nalbantoğlu İzmir Alsancak civarında bir ofis tutarak il kongresi adına dümene geçti. Bu ofisin günlük mesaisi çok yoğun, ilçe ilçe aday ve strateji belirlemeye çalışılıyor. 
Genel Merkez koridorlarında dolaşan bir başka iddia da "Sayın Soyer'e yakın bu kadar çok isimin var olduğu yerde ismi geçse de konuya müdahildir." 
Unutulmasın Genel Merkez koridorlarında dolaşan her iddiadan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu haberdar olur. Türkiye'nin yetiştirdiği en iyi "hesap uzmanları" arasında yer alan Genel Başkan Kılıçdaroğlu bu işlerinde hesabını tutacaktır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar