Reklam
Reklam
Reklam
12. Katın Gözcüsü

12. Katın Gözcüsü

[email protected]

MUHARREM İNCE KORKUSU

23 Şubat 2021 - 18:11 - Güncelleme: 23 Şubat 2021 - 18:24

Uzun süredir 12. Kattan haber veremedik. Bu süreçte genel merkez Muharrem İnce’nin istifasının ardından genel merkezde ilginç şeyler oluyor. Bazı bitik siyasiler ve siyasette bir yerlere gelmek isteyenler ya alay-ı vala ile istifa etti ya da siyasi gelecek için pazarlık eder oldu. Genel Merkez’de ilginç bir şekilde bu tavırlara prim verir oldu.
Son olarak 31 Mart 2019'daki yerel seçimlerinde aday gösterilmediği gerekçesiyle CHP'den istifa edip bağımsız olarak girdiği seçimi kazanan Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Cumhuriyet Halk Partisi'ne katıldığını duyurdu. Kesimoğlu açıklamasında, "Ülkemin mutluluğunu da kurucu değeri de Cumhuriyet Halk Partisi'nde görüyorum. Bugünden itibaren yoluma CHP üyesi olarak devam edeceğimi duyuruyorum" diye açıklama yaptı. Rozeti de bizzat TBMM Grup toplantısında takılacak.
Şimdi isterseniz öncelikle Kesimoğlu’nun neden aday gösterilmediğini ve o süreçte bazı iddiaları dile getirip ardından birkaç soru soralım. Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu hızlı bir Muharrem İnce’ciydi. Onun için mücadele etti. CHP’yi Olağanüstü Kurultay’a götürmek için imza toplayan ekibin başında idi ve her fırsatta onunla fotoğraf vermekten de kaçınmadı. Yeniden aday gösterilmemesi de bu tavırlarına bağlandı.
O süreçte CHP Genel Merkezi ise Kesimoğlu’nun sık sık Bulgaristan’a gitmesine atıfta bulunarak, “mesaisini yurtdışında değil Kırklareli'nde geçirecek bir aday gösteriyoruz” ifadeleri ile başka ismi aday gösterdi. Hatta el altında Kesimoğlu’nun Bulgaristan’da kumarhanelere takıldığı iddialarını da yaydılar. Kesimoğlu’da CHP Genel Başkanı Kemal
Kılıçdaroğlu ve parti üst yönetimi ile ilgili sert sözler ve iddialar ortaya attı.
Şimdi bu iddialardan sonra bu yaşanan çirkinliklerden sonra Kesimoğlu’nun sosyal medyasından yaptığı açıklama resmiyete dönüşecek ve CHP rozetini yeniden yakasına takacak. Takacak takmasına da ortada bazı sorular var;
-Öncelikle Kesimoğlu ile ince arasında neler yaşandı? Yaşanan ayrışma neydi? Neden kulislere “Kesimoğlu kafa ile İnce’nin burnunu kırdı” dedikodusu pompalandı? Bu kadar restleşecek konu neydi? Bağımsız bir belediye başkanı için siyaset olmayacağı kesin değil mi?
-Kesimoğlu rozet takınca tüm sorun çözülecek mi? CHP’ye ve Kılıçdaroğlu başta olmak üzere parti üst yönetimine dedikleri unutulacak mı yoksa özür dileyecek mi?
-İnce için her şeyi yapan Kesimoğlu ona karşı nasıl mücadele edecek? CHP partiden istifaları önlemek için bula bula bu ismi mi buldu?
- Dün koltuk için Genel Başkanı devirmek isteyen ve istifa ederek bağımsız girdiği seçimlerde çok ağır söylemlerde bulunan Kesimoğlu yarın yine yönetimle ters düştüğünde aynı tavrı gösterip partisinden istifa etmez mi?

Bu soruların cevabı ne olacak?
Ve unutmayalım ki koltuk hırsı ile isyan eden ve partisini terk eden, yarın yine aynısını yapar. Partisine-davasına-ideolojisine koltuk için ihanet edenleri tekrar geri almak bu yolu mübahlaştırır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum