Reklam
CHP MYK'sında dikkat çeken ayrıntılar
12. Katın Gözcüsü

12. Katın Gözcüsü

CHP MYK'sında dikkat çeken ayrıntılar

10 Ağustos 2020 - 12:22

Geçtiğimiz hafta yapılan CHP 37'nci Olağan Kongresi'yle Kemal Kılıçdaroğlu tekrar Genel Başkan seçilmiş, Parti Meclisi de belirlenmişti. CHP'de yapılan ilk Parti Meclisi toplantı sonrası yeni MYK da belirlendi 12. Katın Gözcüsü olarak yazdıklarımız aynen çıktı. 
İlk olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “MYK’da yer alan İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke’yi yeniden görevlendireceğini ima ederek; “Bir İzmir vekili CHP Genel Başkanı diğeri ise CHP Genel Başkan Yardımcısı olacak” dediği konuşuluyor” diye belirtmiştik. Kılıçdaroğlu dediğini yaptı. İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke’yi sol partilerden başkandan sonra en önemli koltuk olan “Genel Sekreterlik” unvanını vererek İzmir yapısına da mesajını verdi.
İkinci olarak yine kaleme aldığımız Bursa İl Örgütü’nün Orhan Sarıbal itirazına da kulak veren Kılıçdaroğlu, yeni belirlenen MYK’da Tarım Politikaları ve Tarım Örgütlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı unvanını ortadan kaldırarak bu isteği de yerine getirdi.
Dile getirdiğimiz bir diğer konu ise Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığıydı. İzmir ekibinin Rıfat Nalbantoğlu için çok istediği bu koltuk örgütlerden gelen itirazlara rağmen Seyit Torun ile devam ettirildi. Böylelikle başta İzmir olmak üzere diğer talep edenlere de “patron benim” mesajı bir kez daha verildi.
Gelelim yeni belirlenen MYK’ya. 
Öncelikle üye sayısında 2 azalma var. Bazı üyelikler birleştirilirken Enerji ve Altyapı Projeleri ismiyle yeni bir koltuk açıldı. 
Kadın Politikaları direk dışarda bırakılarak güçlü Kadın Kolları’nın önü açıldı.  
PM seçimlerinde aldığı yüksek oydan dolayı önemli bir koltuğa getirilmesi beklenen Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yunus Emre sürpriz bir şekilde MYK dışında kaldı.                                                
Yeni MYK'da dikkat çeken en önemli detay ise Kurultay’da başını İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu yapının operasyon yaparak PM’ye sokmadığı Tuncay Özkan ve Ünal Çeviköz'ün koltuklarını boş bırakması oldu. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Basınla ilişkiler ve Kurumsal İletişim ile Dış İlişkiler koltuklarını boş bırakması kulislerde yüksek sesle dillendirilen “Tuncay Özkan ve Ünal Çeviköz geniş yetkilerle donatılmış başdanışman olacak” iddiasını da doğrular nitelik taşıyor. 
Atanan isimlere bakılırsa sadece Özkan ve Çeviköz değil daha Tarım ve Sağlık Politikaları konusunda da danışmanlık düzeyinde yönetim gelecek gibi görünüyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar