Reklam
Reklam
12. Katın Gözcüsü

12. Katın Gözcüsü

[email protected]

Anti-Aziz Harekatı!

24 Aralık 2018 - 19:04 - Güncelleme: 24 Aralık 2018 - 19:11

İzmir'in gözü adayların açıklanması için nasıl Ankara'da ise Ankara'nın gözü de başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve ekibinin girişimleri ile açıklamalarından dolayı İzmir'in üzerinde. Zaten sağolsun Aziz Bey bu konuda ilgiyi üzertine çekmiş durumda. Ardı ardına yaptığı açıklamalar ile hem kendine hem de ekibine sıkıntılı süreç yaşatıyor. 

Bu açıklamaların CHP Genel Merkezi koridorlarına yansıması 2 şekilde oluyor;

Bunlardan ilki Aziz Bey'in kaos ortamı yaratarak çözümsüz bir problem yaratma ve burdan tek çıkış yolu olarak ta kendini yada kendine yakın bir ismi "maymuncuk" olarak ortaya sunma düşüncesi konuşuluyor. Bu maymuncuk olarak Aziz Beyin tarifine bakarak hemen aklınıza Alaattin Yüksel ismi gelmesin. Zira Aziz Bey bu ortamda bu kadar net açıklama yaparak isim zikretmişse o ismin harcanacağını çok iyi bilir. Genel merkez de, Aziz Bey'in maymuncuk olarak heybesinde başka isimler olduğu düşüncesi hakim.

İkincisi ise; Aziz Bey'in yerel seçim sonrası Genel Başkanlık için harekete geçeceği bu nedenle kendi ekibini deşifre ederek; "Bakın ben ve ekibim olsak daha iyi olacaktı" demeye zemin hazırladığı. Özellikle mevcut İZBAN grevi, kapıda olan Metro ve Tramvay grevleri ile partiye zarar vereceği konuşuluyor.

Genel Merkez Toplu Temizliğe Hazırlanıyor

Gelelim bu konuşulanlara karşı Genel Merkezin tavrına. Genel Merkez toplu temizliğe hazırlanıyor. Adayların açıklanma sürecinde ilk hamle Kocaoğlu yapısına yönelik toplu temizlik. Ne kadar yakın isim var ise mevcut başkanlar devre dışı kalacak, aday adayı olarak sahaya sürülecek isimler ise değerlendirme dışı bırakılacak. 

İkincisi atanacak isimlerden kavgacı ve dik duruşu olanların şansı çok. Öncelikle neden kavgacı ve dik duruş. Zira kentte yeni yönetim sistemine göre Hükümetin girişimlerine karşılık belediye başkanlıklarında dik duracak bir isim gerekiyor. İkincisi ise bu belediye başkanları üzerinden kentte 15 senedir ciddi güç olan Kocaoğlu ve yapısına karşı ciddi bir kadro değişimi yapılacak. 

Bu kadro değişimini sadece parti içinde düşünmeyin. Mesela şu anda Genel Merkeze başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere 30 ilçe belediyesinde bu yapıya yakın yada direk temasta olan kimler var tek tek belgeleri ile bildiriliyor. 

Eğer 12. Kat bu kez cesur olursa İzmir'de hiç bir şey eskisi gibi olmayacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum