Reklam
Reklam
Su ve Ulaşım Zammı Resti!..
Reklam
12. Katın Gözcüsü

12. Katın Gözcüsü

Su ve Ulaşım Zammı Resti!..

15 Kasım 2018 - 14:02

Yerel seçim süreci ile birlikte CHP Genel Merkezi ana-baba günü gibi. Kimi belediye başkan adayları araya aracılar sokarak ziyaret için randevu koparmaya çalışırken kimi belediye başkanları ise cümbür-cemaat tabir edebileceğimiz kalabalıklarla ziyarete geliyorlar. Bu kalabalıklar içinde ise Genel Başkan Yardımcıları tabiri caizse çalışmaya çalışıyorlar.

Gelelim CHP Genel Merkezi koridorlarındaki İzmir dedikodularına. Öncelikle aday adaylarının ve yandaşlarının yada elçilerinin ziyaretleri tam gaz sürüyor. Mevcut başkanlar ile ilgili dosyalar ve şikayetlerde aynı hızla devam ederken gözler İzmir Büyükşehir Başkanlığı'nda. Hakkında en çok muhalefet yapılan isimler mevcut Başkan Aziz Kocaoğlu ve bu koltuk için adı en çok konuşulan isimlerden olan Seferihisar belediye Başkanı Tunç Soyer. Soyer yandaşları bu dedikodular için karşı atak başlatırken Kocaoğlu için şok bir iddia Ankara gündemine düştü.

Generl Merkez koridorlarında konuşulan iddiaya göre, İzmir Büyükşehir Belediyesi yılbaşı itibari ile “suya ve ulaşıma yüzde 20 oranında zam” yapacak. Yerel seçimlerde en çok korkulan şey olan “mevcut başkanı aday gösterilmemesi halinde seçimi baltalar” iddiası bu söylentinin ardından genel merkez koridorlarını çalkalıyor. Özellikle AKP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin su fiyatlarında “yüzde 15 indirim” açıkladığı dönemde ortaya atılan bu iddia parti içinde de büyük tepki topladı.

CHP Genel Merkezi kulislerinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun bu hamlesinin kendisine yakın belediye başkanlarını yeniden atamak ve bazı ilçelerde belirleyici olmak için bu kozu kullandığı konuşuluyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar