Reklam
Reklam
Şikayet Turları ve Kocaoğlu...
Reklam
12. Katın Gözcüsü

12. Katın Gözcüsü

Şikayet Turları ve Kocaoğlu...

03 Ekim 2018 - 14:42 - Güncelleme: 03 Ekim 2018 - 14:51

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun tekrar aday adayı olmayacağını açıklamasının ardından Genel Merkez'de hareketli günler başladı. Adaylık başvurularının başlamasının ardından yapılan bu açıklamanın sonrası özellikle İzmir'deki belediye başkanları ile ilgili "şikayet turları" düzenlenmeye başladı. Özellikle ilk dönemlerini yaşayan başkanlara yönelik bu şikayet turları nedeniyle genel merkeze akın oluşmuş durumda.
Bu koltuklara aday adayı olanların desteklediği yada başkanların yönetimi döneminde umdukları ilgiyi bulamayanlar ve beklentilerine karşılık alamayanların düzenlediği bu turlarda belden aşşağı siyaset yapılması dikkat çekiyor. Bu turlara katılanların yapılan icraatlardan çok, "aşk-meşk" "özel hayat" ve "ihaleden götürdü" içerikli bu şikayetlerinin Genel Merkez'de ne etki yaratacağını aday belirleme sürecinde çok net göreceğiz. 
"Türkiye'nin umudu CHP" sloganıyla oy toplamaya çalışan CHP'nin kişisel koltuk kavgası uğruna çok oy kaybedeceği kesin. CHP içinde kapalı kapılar arkasında yapılan bu koltuk sevdası hamlelerinin partiye ne kadar zarar verdiğini düşünen yok gibi. Aday adaylığı sürecinin bitiminde yüzde 80-90'ı iftiralara dayalı olarak yapılan bu kirli siyasetin daha da yüksek sesle dillendileceği kesin gibi görünüyor.
Kocaoğlu Heyeti'ne red!..
Öte yandan CHP Genel Merkezi'nde konuşulan bir diğer konu ise İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun durumu. Genel Merkez koridorlarında konuşulan konu ise Kocaoğlu'nun karar almadan önce gönderdiği heyetin görüşmeleri. Heyetin Kocaoğlu'nun daha önce ifade ettiği "Önseçim olursa adayım" açıklaması minvalinde "İzmir'de ön seçim yapın" talebini dile getirdiği, Genel Merkez yönetyicilerinin de daha önce ifade ettiği "süre dar sağlıklı önseçim yapılamaz" gerekçesi ile talebi reddettiği.
Kocaoğlu'nun aday adayı olmama kararına bu heyetin görüşmelerinin olumsuz sonuçlanmasının etkili olduğu da konuşuluyor.
Oda ve Kooperatiflerden destek talebi...
Genel Merkez koridorlarında konuşulan bir diğer konu ise İzmir Büyükşehir Belediyesi ile çalışan kooperatiflerin açıklamaları. Türkiye'nin en büyük kooperatiflerinden olan Tire Süt Müstahsilleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük'ün destek açıklamasının ardından Kocaoğlu'na yakın isimlerin kooperatif ve oda başkanlarını arayarak "Kocaoğlu olmazsa İzmir kayıp" mesajını verdirmeye çalıştığı iddiası çok tartışma yaratacak gibi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Gizem
    1 yıl önce
    Şikayeti bırakında yeni gelecek başkanları adam gibi seçin. Tecrübeli bilgili belediyecilik deneyimi olan adamları getirin. Karşıyaka gibi bilmem kimin adamı olan şowmenleri değil.

Son Yazılar