Reklam
Reklam
Azimet GÜRBÜZ

Azimet GÜRBÜZ


Biraz sorgulamaya ihtiyaç yok mu?

25 Haziran 2018 - 16:02

Biraz sorgulamaya ihtiyaç yok mu? Biz sandıklara neden sahip çıkıyoruz? Hileli oy kullanılmasın diye değil mi? Sandık sayım tutanaklarından ıslak imzalı bir nüshayı niye alıyoruz? Partimizin ilçe örgütüne vermek için değil mi? İlçe örgütümüz il örgütümüz bu ıslak imzalı nüshaları elektronik sistem üzerinden Partimizin Genel Merkezine bildirmesi için değil mi? Genel merkez ıslak imzalı nüshalardan Yüksek Seçim Kuruluna paralel bir kayıt tutmuyorsa, partililerimiz neden yukardan beri sorguladığım işleri yapıyor? CHP bir kayıt sistemi geliştirmemişse biz neden halkın ve parti görevlilerinin duyarlı olmasını istiyoruz? Yüksek Seçim Kuruluna kayıtlarına sistemine bu kadar güveniyorsak neden bağırarak yırtıyoruz bir yerlerimizi? Devletten yıllardır seçim yardımı için milyonlarca para alan o "muhterem" parti yöneticilerimiz bir sistem kurmamışlarsa neden çıkıp TV’lerde surda sandık görevlisi eksiğimiz var Urfa'ya 2 kişi bulun diye kaidelerinin merkezini yırtarak bağırıyorlardı?

Şimdi; ellerinde hiçbir denetim mekanizması ya da sistemi olmayan, kurmayan, yıllardır ihtiyaç duymayan sorumlularla ilgili "çok önemli" adamlarmış gibi ciddiye alıp komplo teorileri üretmek akla ziyan bir durum. Aylardır yıllardır Yüksek Secim Kurulu üyelerini "çete"likle suçlayacaksın sonra gidip kapısında "doğru" kayıt dileneceksin. Hadi canım sende!

Oysa bu kayıtları parti tutsaydı çıkar halka; efendim henüz tüm tutanaklar sistemimize girmedi, biz yorum yapamayız kayıtlarımız tamamlanana kadar halkımızın sakin olmasını talep ediyoruz diyemezler miydi? Çünkü o büyük büyük saydığımız adamların tümü halkı yeri geldiğinde sakinleştirmek yeri geldiğinde kışkırtmak gibi bir işlevle o makamlara oturuyorlar. Zavallı partililer de bu "aslanların" kâğıttan olduklarını bir türlü gururlarını yedirip kabul edemiyorlar. Sonra da; "gece ne oldu" saat 11 den beri falancayı gören var mı, "derin devlet" mutlaka bir şey yaptığını düşünüp, "komplo teorileri" üreten, saf, inançlı, kişilerden medet ummaktan bitap düşmüş çaresiz halkım.

YORUMLAR

  • 0 Yorum