Reklam
Reklam
Reklam
Azimet GÜRBÜZ

Azimet GÜRBÜZ


REFÜZE OLMANIN TADI...

19 Ocak 2019 - 15:04 - Güncelleme: 19 Ocak 2019 - 15:30

Aziz Kocaoğlu nasıl bir psikolojiye sürüklenmişse, kendisi dışında aday adayı olanları, bırakacağı koltuğa layık görmüyor. Okuduğum kadarıyla bir tek Bornova Belediye Başkanı Olgun Bey olursa aday olmam demiş. Ben size birşey söyleyeyim mi? Aziz Bey İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde "15 yıllık ayak izlerini" kimseye göstermek istemiyor. Bütün hedefi bunları kapatmak üzere kurulu. Bu ayak izlerini kapatacak sözünden çıkmıyacak bir vekil-i harç arıyor. 

Ben, Aziz Bey'i ne siyasi, ne de Belediye Başkanı olarak hiç önemsemedim. Deniz Baykal'ın Çiğli'de yaptığı "alt geçit" açılışında otobüsün üstünde "aradığınız belediye başkanı etekli mi olsun, uzun saçlı mı olsun, kısa saçlı mı olsun?" derken Aziz Bey'in boynu bükük, ellerini göbeğinin üstünde bağlayışı hala aklımda. Bu hali, duyguların fiziki duruma yansımasıydı. Nitekim bu duruşu daha sonra Tayyip Erdoğan'ı, Binali Yıldırım'ı ve Ahmet Davutoğlu'nu karşılarken beline kadar eğilmesinde gördük. 

Ama hakkını teslim edelim ki Aziz Bey öyle ya da böyle, kanaatimiz ne olursa olsun, son Muharrem İnce ile birlikte yürüttüğü imza kampanyası hariç, tüm siyasi taleplerini alabilmiş biri. Sanırım bu da sonun başlangıcı oldu. 

Bu nedenle diyorum ki; Aziz Bey refüze olmanın ne demek olduğunu bu kez görecek. Dileğim bu son, sağlığını etkilemesin.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum