Reklam
Reklam
Azimet GÜRBÜZ

Azimet GÜRBÜZ


GERÇEK NE?

31 Ağustos 2018 - 09:33

İzmir CHP örgütünün İl Danışma Kurulu Toplantısı’nda "İzmir’in Ağaları" Aziz ve Alaattin Beyler "sokakta ve çevremizde insanlar CHP'ye oy vermeyeceklerini söylüyorlar" mealindeki konuşmalarına aynı toplantıda yüreklice cevap verenler olduğu gibi, muhalif görülüp yasak savanların da olduğunu gördük. Peki, 15 yıldır İzmir’de Belediye Başkanlığı görevini yürüten Aziz Kocaoğlu halkın partiye oy vermemesinin etkilerinden en önemlisinin kendi icraatlarından kaynaklandığını düşünemiyor mu? Sonuçta partisi muhalefette. İlin genel olarak yaşadığı ekonomik ve siyasi sorunları varsa bunun da siyasi iktidarın uygulamalarından kaynaklanmış olabileceğini neden sorgulamıyor?

Biz 2012 İzmir İli Kongresinden beri  bu yapıyla gittiği sürece durumun iyi olmayacağını giderek halktan kopacağımızı söyledik. İnsanların aş,iş nedeniyle belediyelere yakın durmaları kimseyi yanıltmasın dedik. Nitekim, 2015 yerel yönetim seçimlerinde 8 ilçe belediye başkanlığını kaybettiğinde, hatta bir önceki seçimlerde aldığı oyları % 9 azaldığı halde, kendisini  suçlu demeyeceğim, zerre kabahatli gören tek bir cümlesini, sözünü, beyanını duyan var mı? Asıl oyumuz kırsalda yüksek hurafesinin tam bir fiyasko olduğu, ayan beyan ortada iken, neden bir Genel Başkan karşıtlığına soyundu? Aynı Genel Başkanın himayesiyle o makamda değil mi? Çünkü: Şunu çok açık ve net biliyor ki; İzmir’de artık Aziz Kocaoğlu’na oy vermem diyenlerin sayısı, CHP’ye oy vermem diyenlerden 50 kat daha fazla. Bu durumda aday olamayacağını en iyi kendisi bildiğinden ola ki Genel Başkan değişirse şansını tekrar denemeye çalışacak kadar da hırsını sergiliyor. Parti O'nu en yüksek makama oturttu. Soruyor mu kendisine benim ve benim önerilerimle o makamlara oturan diğer belediye başkanlarının partiye katkısı ne oldu diye? Kırsal kalkınmayı örgütleyecek bir kooperatif kuruluşuna öncülük etmiş midir? Yoksa 1967 de kurulan Tire Süt Kooperatifi, yine aynı yıl kurulan Bademler Köyü Kooperatifiyle 2000 yılında kurulan Bayındır çiçek kooperatiflerine sığındığını bilenlerimiz bilir.

Peki, neden sorgulamıyor; Bayindir Belediyesi bizde, Bayındır’ın en önemli geçim kaynağı olan çiçekçiliğe "seller sular gibi destek" verdiği iddiasındaki İzmir Büyükşehir belediyemiz varken bu şirin ilçemizde niye oylarımız geriliyor?  Ödemiş İzmir’in kırsal kesim olarak tanımlanan  en büyük ilçesi. Belediye başkanımız sürekli "kırsal kalkınmada İzmir örneği"  övünmesini sürekli yeniliyor, hatta yetmiyor Genel Başkana da söyletmeyi başardığı halde partinin oyları neden iki seçimdir geriliyor. İzmir’de 2015 seçimleriyle 2018 seçimleri arasında yaklaşık 225 bin seçmen artışı olduğu halde bu seçmenin bırakın bir tek oyunu almayı, 65 bin de geçmiş oylardan kaybımızın olduğu gerçeğinin sorumlusu kim, kimler? Kongre salonuna elini tutup seçtirdiğiniz il başkanlarınızla dönüp bir sorgulama yapıyor musunuz? Arkadaşlarınız size bu soruyu soramıyor bunu biliyorum da sizin cesaret kaynağınız ne, kim? Söyleyin biz de bilelim.

Lütfen sayın başkan, görebildiğim siyasi birikiminizle,  İzmir’de örgütü dizayn ettiğiniz siyasi pratiğinizle, tarihte hiç bir faniye nasip olamayacağı bir makamdasınız. Siyasi çabalarınızı bırakın da asli işinize dönün. İzmirli sizden bunu bekliyor. Reklam ve propagandanın en kötü yani kestiğiniz an sizi tek başına ortada bırakır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum