Reklam
Reklam
Reklam
Tülay YILDIRIM EDE

Tülay YILDIRIM EDE

[email protected]

ARAMIZDA BAZI ZIRTAPOZLAR VAR

16 Temmuz 2021 - 16:40

Aramızda sevgi/saygı diyen ama sevginin de saygının de içine eden ruhsuzlar var!
Aramızda hoşgörü, kucaklaşma naraları savuran ama kendinden olmayanı yuhalayan hadsizler var!
Aramazda “Yaradılanı sev Yaradandan ötürü” diyen ama sevmek yerine söven, döven şarlatanlar var!
Aramızda kadınların kutsiyetini savunup sözde ayaklarının altında cenneti gören ama kadının en büyük düşmanı ve cehennemi olan puştlar var!
Aramızda kadınların baş tacı olduğu zırvalığını ağzına dolayan ama  kadına zulmeden, aşağılayan, öldüren ciğeri beş para etmezler var!
Aramızda çocukları çok seven ama arka planda onları taciz eden geberesice şerefsizler var!
Aramızda sahnenin önünde kadınları ve çocukları yücelten ama sahnenin arkasında onlara tecavüz edip hayatlarını mahveden aşağılık, çükleri kopasıca sapıklar var!
Aramızda kalabalıklarda çok ahlaklı geçinen ama yalnızken ahlaksızlığın resmini çizen pislikler var!
Aramızda adaletten bahseden ama adaletin içine edip kendisine dokunmayan yılanları besleyenler var!
Aramızda özgürlük, eşitlik kavramlarını ağzına sakız eden ama bunları salt kelimelere hapseden çapsızlar var!
Aramızda tüm dinlere saygılı olduğunu iddia eden ama yeri geldiğinde Müslüman, Hrıstiyan, Yahudi, Alevi...nefretini ortaya çıkaran iki yüzlü yavşaklar var!
Aramızda sözde ötekiler için mücadele edip ötekileştirilmeye karşı olduğunu zırvalayan ama sırası geldiğinde kendinden olmayanı yerin dibine sokan yavşaklar var!
Aramızda sosyalist geçinen ama sosyalizmin zerresini hayatına ve ruhuna işlemeyen gerizekalı ahmaklar var!
Aramızda devrimci geçinen ama kendi salaklığını bile deviremeyen slogan devrimcisi aptallar var!
Aramızda elitist geçinip götü havada olan ve kibrinden dolayı birçok kesime üst perdeden bakıp aşağılayan burjuvazi piçler var!
Aramızda onur yürüyüşüne katılıp LGBTİ’ye destek veren ama arka planda onlardan nefret edip sadece onları düzme derdinde olan riyakar aşağılık yaratıklar var!
Aramızda fakirler hakkında edebiyat yapan ama asla tenezzül edip fakir mahallelerine gitmeyen ve fakir sofralarına oturmayan iğrenç insanımsılar var!
Aramızda komşusu açken tokluktan geberen ve komşusunun açlığını duymamak için semt değiştiren vicdansız, arsız insan bozuntuları var!
Aramızda öğünleri küçültmeyi öneren ama kendileri saraylarda lüks sofralarda gezinen, tanımını yazarsam hapishanelik olacağım bir güruh var!
Aramızda peygamberin bir hurmayla doyduğunu anlatan ve açlıkla terbiyeyi millete yutturmaya çalışan ama ülkenin en büyük kaynağı kendisinde olup lüks yaşayan bir diyanet var!
Aramızda bizden gibi gözüken ama Muaviye’den, Yezid’den farkı olmayan Ebu Zer düşmanı şeytanlar var!
Aramızda “Tüm ırklar eşittir ve eşit haklara sahiptir” diyen ama kendi ırkı hariç tüm ırkları küçümseyip zulmeden afedersiniz bağzı Türkler var!
Aramızda Allah “Biz insanları renk renk, farklı ırklarda yarattık. Tüm Irklar Allah katında aynıdır” demesine rağmen “Tek dil, tek ırk, tek din” saçmalığıyla Allah’ın ayetini yok sayıp şirk koşan ama yine de Müsüman olduğunu savunan pabucumun Müslümanları var!
Aramızda doğayı savunduğunu iddia eden ama doğayı katledip betonlaştıran beton kafalı paragözler var!
Aramızda yüzünüze dostane bakan ama arkanızdan kuyunuzu kazan yerin dibine batasıcalar var!
Aramızda melek yüzlü gözüken ama şeytana pabucunu ters giydiren karanlık ruhlar var!
Aramızda sözde iyilik, bilgelik ve güzellik timsali olan ama kıskançlık, hasetlik, hainlik, hinlik, kötülük mastırı yapmış evlerden/gönüllerden ırak olası yaratıklar var!
Aramızda hoşgörü diyen ama Alevilerden nefret eden Sünniler var!
Aramızda hoşgörü diyen ama Sünnilerden nefret eden Aleviler var!
Aramızda hoşgörü diyen ama Müslümanlardan nefret eden Hıristiyanlar var!
Aramızda hoşgörü diyen ama Hırisiyanlardan nefret eden Müslümanlar var!
Aramızda hoşgörü diyen ama Müslümanlardan nefret eden Yahudiler var!
Aramızda hoşgörü diyen ama Yahudilerden nefret eden Müslümanlar var!
Aramızda Ateist olup hoşgörü diyen ama sadece Müslümanlardan nefret eden İslamafobik Ateistler var!
Aramızda camiye saldırı olduğunda umursamayan ama kiliseye, cemevine, havraya, sinagoga saldırı olunca ayaklanıp kınayan “Koşullu insanlık”cılar var!
Aramızda  kiliseye, cemevine, havraya, sinagoga saldırı olunca umursamayan ama camiye saldırı olunca ayaklanıp kınayan “Koşullu insanlık”cılar var!
Aramızda kalabalıkta farklı gözüküp kendisini farklı lanse etse de mide bulandırıcılığı gün gibi âşikâr olan puştlar, şerefsizler, şeytanlar, ırkçı piçler, karanlık ruhlar, paraya ve makama tapanlar, din tüccarları, sapıklar, pislikler, caniler, katiller, katil ruhlular, zalimler, zalimlete çanak tutanlar, bana dokunmayan yılan kırk yıl yaşasıncılar, burjuvazinin büyüsüyle götü kalmış yavşaklar, hoşgörüsüzler, ötekileştiriciler, insanları bölüp parçalayanlar ve daha nice gelmişine geçmişine tükürdüğüm soysuzlar var!


 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Nilgün Nuhoğlu
    11 ay önce
    Hissettiğim duyguları çok mahirane yazınizla anlamlandırabildim .Fevkalade güzel , yerinde disiplinli bir anlatım . Olan eksiğimizi de bize tuttuğunuz ayna sayesinde düzeltiriz umuyorum . ???? Teşekkürü az görüyorum sizi tebrik çok ediyorum