Reklam
Reklam
Tülay YILDIRIM EDE

Tülay YILDIRIM EDE

[email protected]

GERGERLİOĞLU YANLIZ DEĞİLDİR!

20 Şubat 2021 - 16:12

15 Temmuz’dan bu yana en az 125 bin 678 kamu görevlisi ihraç edildi bu ülkede. Sadece Fetöcüler değil, muhalif olan birçok kişi ihraçlardan haksızca nasibini aldı. Fetöyü kullanarak muhalif olan nice insanı ve kurumu terörist belleyip görevden uzaklaştırma veya kurumu kapatma şeklince haksız cezalara imza attı iktidarın adalet sarayları! Bunlardan biri de, HDP milletvekili sayın ÖMER FARUK GERGERLİOĞLU idi. Gergerlioğlu’nun önce neden ihraç edilip yargılandığına bakalım, akabinde de bu haksızlığı masaya yatıralım.

Kocaeli’ndeki SEKA Devlet Hastanesi’nde göğüs hastalıkları doktoru ve aynı zamanda Kocaeli Barış Platformu sözcüsü olan Gergerlioğlu, 9 Ekim 2016 tarihinde, birisinde Kürt Bayrağı diğerinde Türk bayrağı örtüsü olan iki tabut ve başındaki annelerin olduğu fotoyu paylaşıp şunu yazmıştı twitter’da: “Bu fotoğrafa bakıp, niye bu savaşın bitirip tüketmekten başka anlamı olmadığını anlarsınız. Analar aynı, bayraklar farklı..!, Ölünce farkımız kalmıyor birbirimizden.!, Çocuklarımızın tabutu yan yana duracağına, dirisi yan yana dursun, eşitçe, kardeşçe ve omuz omuza..!”

Bu, son derece barışçıl ve barışa çağrı niteliğinde bir paylaşımdı. “Kürt Türk hepimiz aynıyız, savaşmadan eşit olarak kardeşçe yan yana durabiliriz” diyordu kısaca. Anaokul çocuğunun bile barışçıl olduğunu anlayabileceği bu tweet suç sayıldı ve Gergerlioğlu aynı gün Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinin açtığı soruşturma kapsamında valilik tarafından kamu görevinden açığa alındı.
Sonrasında birkaç tweet, bazı yazıları ve İMC Tv’ye katılması gibi sebeplerden ötürü yargılandı ve Gergerlioğlu, tüm yazılarında, katıldığı programlarda, attığı tweetlerde barıştan öte bir şey demediği halde,
Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi 21 Şubat 2018’dePKK/KCK propagandası yapma”suçlamasıyla iki yıl altı ay hapis cezası verdi ve bu ceza, şuan Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından onandı.

Gergerlioğu‘nun bu cezayı almasının ve cezanın onanmasının aslında bana göre tek nedeni neydi biliyor musunuz? GERGERLİOĞLU iktidar ve iktidarın adalet mercilerine birkaç beden büyük geldi!

Çünkü o, herdaim barış diyor ve barış için mücadele veriyordu!
Çünkü o, tüm ötekilerin sesiydi ve ötekiler için canla başla savaşıyordu!
Çünkü o, devletin haksızca ihraç ettiği ve zulmettiği insanları korkmadan devletin yüzüne vuruyordu!
Çünkü o, saraylardan değil, ötekilerin/kimsesizlerin/mazlumların/unutulmuşların yanından meclise geliyordu!
Çünkü o, “Zulüm bizdense, ben bizden değilim” diyordu!

Oturun ve tek tek mecliste Gergerlioğlu neler konuşmuş bir dinleyin. Her konuşması bir mazluma, bir ötekiye, bir adaletsizliğe vs dairdir ve terör anlamında zerre bir ifade veya yaklaşım göremezsiniz onda ve buna rağmen yargılanmış, cezalandırılmıştır. Çünkü doğru söyleyeni meclisten kovarlar bu ülkede!

Maide Suresi 8.ayette şöyle buyuruyor Rab:

“Ey iman edenler! Allah için gerçeğe bağlı kalmada kararlı olun!  Bir topluluğa olan kininiz sizi adaletli davranmaktan alıkoymasın. Adaletli davranmak daha erdemlidir.”

Gergerlioğlu ve nice HDP milletvekili, görevlisi ya da seçmenine verilen cezalar, tamamen nefretten ötürü verilmiş cezalardır. Terörist olarak gördükleri HDP ve HDP’lilere tamamen nefretle ve adaletten uzak yaklaşım gösteren adalet sisteminin ve iktidarın terazisi çoktan kırılmıştır! Bizler, adalet mercilerinden adalet beklemeyi bırakalı çok oldu. Tek dileğimiz, bir gün tekrar bu ülkede adaletin şahlanması ve bunun için de susmayacağız, korkmayacağız, geri durmayacağız.

Ve diyoruz ki:

ÖMER FARUK GERGERLİOĞLU YANLIZ DEĞİLDİR!

Şahit ol Rab, Gergerlioğlu bazıları gibi mazlumken zalimleşenlerden değildi!
Şahit ol Rab, Gergerlioğlu Ebu Zer misali sarayları yıkmak istediği için yagılandı ve suçlandı!
Şahit ol Rab, Gergerlioğlu dokuz köyden kovuldu ama susmadı, susmayacak!

YORUMLAR

  • 1 Yorum