Reklam
Reklam
Tülay YILDIRIM EDE

Tülay YILDIRIM EDE

[email protected]

HOŞGELDİN YA ŞEHRİ CHRİSTMAS

31 Aralık 2020 - 22:37 - Güncelleme: 31 Aralık 2020 - 22:39Böyle berbat bir yıl geçirip arkasından 3-5 kelam etmemek ya da yeni yıl için temennide bulunmamak olur mu hiç? Tabi ki olmaz. Artı, herkeşler yeni yıl yazısı yazarken benim bir yeni yıl yazım olmasın mıydı? Olsundu. Aha da oluyor şimdi :)

Efenim, malumunuz berbat ötesi bir yıl geçirdik. Ne depremi bitti, ne salgını, ne çekirge istilası, ne seli vs vs. Aslında ben 2020’yi zombi saldırısı veya uzaylı istilası ile bitiririz diye düşünüyordum ama ne zombilerden ne de uzaylılardan bir tık yok henüz. Teessüflerimi bildiriyorum. O kadar hazırlanmıştım oysa buna. Walla büyük hayal kırıklığı benim için :) Neyse...

2020’de çok kayıplar verdik. Hem fiziken hem manevi olarak ama buna rağmen kazançlarımız da oldu tabi ve benim en büyük kazancım şu oldu sanırım: İçimdeki kelebekleri ve canlılara olan sevgimi/onlar için mücadele azmimi asla yitirmedim. Onun dışında her şey tam anlamıyla boktandı hepimiz için. Deprem, sel ve salgın dolayısıyla birçok insan yaşamını yitirdi bu yıl. Keza birçok insan evsiz kaldı, işsiz kaldı, kimsesiz kaldı ve devletin vefasızlığıyla yüzleşti bir kez daha.

En korktuğum şey, 2021 yılının daha da beter olma olasılığı. Dilerim öyle olmaz da, yeni yılda en azından bir nefes alırız halkça, dünyaca.

Dünya barışı, adalet, sevgi, saygı vs gibi şimdilik nah olacak şeyler için boşuna temennilerde bulunmayacağım. Çünkü tüm dünya halkları bu kafada olduğu sürece, rüyamızda bile zor görürüz bunları. Hatta rüyamızda görsek bile, niye rüyanda gördün diye bir devlet ya da o devletin polisi çöker tepemize. O kadar vahim durum yani.

Bu yıl bir değişiklik yapacağım. Dualarımı/dileklerimi değil beddualarımı/sövgülerimi yazacağım. Aslında beddualarım da dilek ama yarası olanlar için kaka dilekler.


Öncelikle Bokanbanitra ülkesini yöneten Osurtak partisinin artık iktidardan silinmesini,  Bokanbanitra halkına yaptığı zulümlerden, adaletsizlikten, hırsızlıktan, şerefsizlikten, eşitsizlikten, kanlı ellerinden, bölücülükten, faşistlikten, sömürüden...dolayı yargılanmasını canı gönülden diliyorum!

Dilerim zenginlerle fakirler yer değiştirir ve ihtiyaç sahiplerini umursamayan, bok gibi para savurup götünü büyüten burjuva takımı, ektiğini bir güzel biçer!

Dilerim siyasilerin alayı asgari ücretten de az alır ve ağızları açlıktan öyle bir kokar ki, o kokuyu paklayacak tek bir çözüm bulunamaz ülkede!

Dilerim polisler ile eylemciler yer değiştirir ve polislerin her hareketi, eylemciler tarafından adaletle/sevgiyle/kucaklamayla karşılık bulur da, polisler biraz insanlık görür! (Hakkıyla işini yapanlar istisna)

Dilerim mülteciler ev sahibi, ev sahipleri de mülteci olur da, eski ev sahipleri avuçlarını yalarlar geçmişin hatırasıyla! Yalvarırlar nolur daha az paraya ev diye de, nah bulurlar ucuza insanlık!

Dilerim devletin çeşitli yerlerine, üniversitelere vs eşini, dostunu, karısını, kardeşini, akrabasını, damadını vs atayanlar geçmeyen basur olur ve içinde birikir tüm hak ettiği pislikler ya da ömür boyu ishal olur ve sıçıp sıvar her an kendi üzerine, yakınındakilere!

Dilerim doğu ile batı birbirine karışır, devlet doğuya hizmette yarışır. Kürt/Ermeni/Alevi açılımı değil, “İnsan” açılımı yapılıp, devlet az insanlaşır!

Dilerim tüm devlet dairelerine ve özel sektörde iyi işlere LGBTİ’liler atanır. Heterolara ise sadece seks işçiliği kalır!

Dilerim evsizler, sokak çocukları, zorla seks işçiliği yaptırılan kadınlar ve translar, dilenciler, sokak satıcıları saraya yerleşir ve sarayda kalan herkes onlara hizmette yarışır!

Dilerim tüm dini mekanlar kimsesizlere açılır, din tüccarlarının sertifikası alınıp tuvalet bekçisi yapılır!

Dilerim herkesin tek mal varlığı bir yüzük olur ve tüm gelir, dünyadaki yoksullara yol bulur!

Aslında yazacak çok şey var ama Silivri soğuktur şimdi ve ben sigarayı da bıraktım zaten. Tekrar başlamanın anlamı yok dimi :)

Her şey gönlünüzce olsun canlarım. Mutlu yıllar herkese. Her nerede yaşıyor ve yaşatıyorsanız...

YORUMLAR

  • 0 Yorum