Reklam
Reklam
Tülay YILDIRIM EDE

Tülay YILDIRIM EDE

[email protected]

BEN TARAFIM KARDEŞİM!

17 Nisan 2021 - 13:19

Öyle şeyler var ki mideme oturan, bazı konularda susmak istesem de susamıyorum artık. Zaman zaman bazı eleştiriler geliyor. Vay efendim neden bu kadar siyasisin, neden taraflısın, neden şöylesin, neden böylesin. Çok mu merak ediyorsunuz bazı şeyleri? Yaklaşın da bi dinleyin o vakit!

EVET BEN TARAFIM KARDEŞİM!

Hem de öyle böyle değil! Gazeteci olmam, benim her konuda tarafsız olacağım anlamına gelmiyor. Ülkede hırsızlık varken susmam mı gerekiyor? Adaletsizlik ayyuka çıkmışken, üç maymunu mu oynamalıyım? İnsanlar bölünüp parçalanmışken, iktidar yanlıları pastaya yumulmuşken, muhalifler ötelenmiş/tutsak edilmiş/terörist-hain-darbeci-fetöcü vs olarak yaftalanmışken, benim tüm bunlara sırtımı dönmem mi lazım? Kadın cinayetleri ve kadına şiddet hat safhaya ulaşmışken ve kadınlar toplumda itibarsızlaşmışken, başımı başka yöne mi çevirmeliyim? Çocuklara cinsel istismar daha da artmışken, bunları görmemezlikten mi geleyim? İnsanlar muhalif olduğu için tutsak veya işsiz kalmışken, tüm bunlara sessiz mi kalayım?

Biz de biliyouz goygoy yapmayı. Ki zaman zaman yapıyoruz da. Ancak bu ülke, sürekli gırgır yapmaya müsait değil kardeşim! Her gün ayrı bir olay, her gün ayrı bir can sıkıntısı. Batıya dönsek de sıkıntı, doğuya dönsek de sıkıntı. Ülkenin dört yanı puşt zulası ve buna rağmen neden bu kadar ciddiyim, neden zaman zaman gerginim öyle mi!

YAHU, ASIL SİZ NEDEN BU KADAR RAHATSINIZ KARDEŞİM!

Ülke kaynıyor resmen! Geçmişi ele alırsak, neredeyse her gün acı bir olayın yıldönümüne denk geliyoruz bu ülkede. Günümüze dönüp bakarsak, her yer zulüm, her yer adaletsizlik, her yer kimsesizlik, her yer yok oluş. Özellikle pandemi döneminde, tüm sıkıntılar kat kat artmış durumda. Zengine, tuzu kuru olana, yandaşlara bir şey olduğu yok ama onlar dışında herkes can çekişiyor resmen. Sonra biz bunları dile getirdiğimiz zaman, vay efendim amma gerginsin oluyor.

HA Sİ...RİN ORDAN KARDEŞİM!

Asıl siz neden bu kadar rahatsınız onca insan berbat durumdayken! Geceleri nasıl rahat uyuyorsunuz! İnsanlar acı çekerken, yokluk içindeyken, birçok çirkinlikle yüzleşirken, siz nasıl bunları umursamayıp sürekli laylaylom modunu takınabiliyorsunuz! Tüküreyim ben böyle tarafsızlığa!

Zaten işsizlik büyük bir sorundu bu ülkede. Şimdi pandemiden dolayı daha da beter bir durumda. Birçok insan işsiz kaldı ve hatta birçok insan bu dönemde intihar etti. İntihar edenler arasında çokça esnaf ve sanatçılar var. Çünkü pandemi döneminde sahneler yasaklanınca, yandaş sanatçılar hariç diğer sanatçıların eli kolu bağlandı. Tiyatrolar kapandı. Kültür merkezleri kapılarına kilit vurmak zorunda kaldı. Esnaf deseniz kan ağlıyor. O kadar çok iş yeri kapandı ve insanlar işsiz kaldı ki, bunun haddi hesabı yok! Devlet yardım etti mi peki? Heee etti. Herkes üçün birini aldı! Haaaa hakkını yemeyelim, bir de içinde 128 patates ve 128 soğan olan yardım paketi var sahi!

SİZ NE ZAMAN BU KADAR KÖRLEŞTİNİZ KARDEŞİM!

Aklım bir türlü almıyor bazı insanlardaki duyarsızlığı. Apolitik olabilir insan, eyvallah. Herkes siyasete bulaşacak, siyasi bir çizgi taşıyacak diye bir kaide yok amma (!) ülkede olup bitenlere, acılara, feryatlara, yoksulluğa, insanları intihara götüren sebeplerin toplamına duyarsız kalmak, bambaşka bir korkunçluk/vicdansızlık! Bana dokunmayan yılan kırk yıl yaşasın modundasınız ya, işte o beslediğiniz yılanlar elbet sizi de sokacak, farkında değil misiniz! Bir gün herkes işsiz kalabilir, adaletsizlikle yüzleşebilir, kimsesizleşebilir, ötelenebilir, terörist/hain vs diye yaftalanabilir, tutsak edilebilir ve daha birçok şey. Eğer ki topyekün duyarlı davranıp mücadele edilmezse, tek tek kapımızı çalacak bunlar ve ben bunları söylediğim için ciddi, gergin, kızgın vs oluyorum ama bunlara kıçını dönenler, pozitif hayat dolu oluyorlar öyle mi?

POZİTİFLİĞİNİZİ NERENİZ MÜSAİT İSE ORANIZA SOKUN KARDEŞİM!

Eğer ki bir gün duyarsız, vicdansız, sadece kendisi için yaşayan birisine dönüşürsem, dilerim Allah benim canımı alsın! Öyle bir insan olarak yaşamaktansa, ölürüm daha iyi!

De hadi devam edin şimdi Tülay şöylesin, böylesin saçmalıklarına!..

YORUMLAR

  • 0 Yorum