Reklam
Reklam
Tülay YILDIRIM EDE

Tülay YILDIRIM EDE

[email protected]

MURAT ÖVÜÇ DENEN YARATIK!

05 Ağustos 2020 - 15:39 - Güncelleme: 05 Ağustos 2020 - 15:46

Arda arda gelen kadın cinayetleri nedeniyle hepimizin tansiyonu tavan yapmış durumda. Kadınlara şiddet ve kadınların katli gün geçtikçe artıyor ve bizlerin de sabrı tükeniyor. Bu yetmezmiş gibi bir de lağım ağızlı insanların sözleri peydah olunca, insan daha da sinirleniyor. Sanki konuşmuyorlar da, s.ç.yorlar adeta!

Murat Övüç denen yaratığı ve sözlerini çoğunuz biliyordur. Densiz, şu sözleri sarf etmişti kadınlara dair: “Ne olacak bu kadınlar? Şiddete uğradık, tacize uğradık, bizi vurdular… Tutun dilinizi! Kadın her zaman erkeğin bir adım gerisinde olmak zorunda. Bizim kadınlar maalesef ki adama saydırıyorlar, küfür ediyorlar, gaza getiriyorlar.”. Yani Övüç’e göre tüm şiddetin ve kadın cinayetlerinin sorumlusu erkekler değil. Onları bu raddeye getiren kadınlar. İnanılır gibi değil yahu! İnsan ar eder bu sözleri söylemeye diyeceğim ama ar etse zaten böylesine lağım kusmazdı!

Peki bununla yetindi mi Övüç? Tabiki hayır. Bir insanın genlerinde onursuzluk, densizlik ve ataerkillik yazılı olunca, güzel sözleri bile sahte olur. Övüç’ün iğrenç cümlelerine doğal olarak kadınlar fazlaca tepki gösterdi. Bunlardan biri de Yeşim Salkım idi. Salkım, eleştirdi ama asla hakaret etmedi Övüç’e ama Övüç sahnede şu iğrenç sözleri sarf ederek küfretti Salkım’a: “Bir tane şarkıcı var o… Beni kadın düşmanı ilan etmiş. Bütün mağdur kadınların yanındayım. Seni o…". Yeşim Salkım, kendisine küfredildiği videoyu sosyal medyada paylaşarak şunları yazdı: "Yorum sizin… 'Nerede mağdur kadın var, ben yanındayım' diyen bu zavallı sizlere emanet. Ben çok şükür hiç o ağzına aldığı küfürle anılmadım. Şimdi Murat Övüç keşke o ağzından çıkanı duysan. Unutma kontrolsüz güç güç değildir. Bu ülke çok gördü. Senin gibileri yok oldular; yazık sana" dedi.

Bir olayı daha aktarayım Övüç denen yaratığa dair. Muğla’nın Bodrum ilçesinde akşam saatlerinde İstanbul Sözleşmesi için oturma eylemi düzenledi kadınlar. Eylem sırasında oradan arabasıyla geçen Övüç, eyleme katılıp destek olmaya kalktı ama kadınlar, sarf ettiği iğrenç sözleri Övüç’e hatırlatarak onu eyleme katmayıp kovdular. Bunun üzerine Övüç her zamanki gibi tepki gösterip hakaret etti ve alandan uzaklaştı.

Sosyal medya soytarısı Övüç’ün ilk iğrençliği de değil bu aslında. Mesela yakın bir zamanda sosyal medya hesabından bir video paylaşmış ve tüm Ermenilere hakaretler yağdırmıştı. Sonra da tepkiler üzerine geri adım atıp özür dilemişti!

Bu soytarıya kimler neden prim veriyor, anlayabilmiş değilim. Bir dönem fazlaca takdir etmiştim kendisini ihtiyaç sahibi ailelere yaptığı yardımlardan dolayı ama sonra gördüm ki, yardım yaparken bunun kaymağını yiyip reklamını da yapıyor fazlaca. Düşük seviyeli jargonu ve tavırlarıyla, her haltı yapmakta ve söylemekte sakınca görmüyor, aksine hak görüyor kendisinde. Ülke onun gibi zihniyetlerle dolu ve onlar yüzünden kadının adı yok bu topraklarda.

Şaşırdığım şu ki, bu yaratık onca iğrenç tavır ve sözleri kusarken paylaşımlarında, milletin ve hatta kadınların ona destek vermesi, tabiri caizse bu yaratığın g.t.nü kaldırması. Ha bir de madalyonun başka yüzü var tabi. Bazılarının menfaati icabı ona destek vermesi veya yermesi. Anlayacağınız şu ki, sosyal medya fenomeni diye adlandırılan birçok yaratığın aslında pislik olduğu ve bu pislikleri de halkın yaratmış olması!

İster Övüç olsun ister bir başkası, kimse bizden çirkinliğe sessiz kalmamızı beklemesin! Biz bıktık artık öldürülmekten, dövülmekten, aşağılanmaktan, yok sayılmaktan!

Kimsenin kölesi değiliz!

Kimsenin malı değiliz!

Kimsenin bir adım arkasında değiliz!

Kimsenin oyuncağı veya seks objesi değiliz!

Artık herkes haddini bilsin, yoksa biz bildiririz seve seve!

Maymun gözünü açtı, dikkat!

YORUMLAR

  • 0 Yorum